Ranking liceów i techników Perspektywy 2023. Jakie szkoły w Poznaniu były najlepsze?

2023-01-12 7:29
Ranking liceów i techników Perspektywy 2023. Jakie szkoły w Poznaniu były najlepsze?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Ranking liceów i techników Perspektywy 2023. Jakie szkoły w Poznaniu były najlepsze?

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce! Na czele uplasowały się szkoły z Warszawy. Jak w rankingu liceów i techników Perspektywy 2023 wypadły szkoły z Poznania? Sprawdziliśmy!

Ranking liceów i techników Perspektywy 2023

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty piąty. Organizatorzy przeanalizowali wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. W zestawieniu znalazło się 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników.

- Od 25 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, jakie publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować - dodał.

Perspektywy 2023. Jakie szkoły w Polsce okazały się najlepsze?

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum w kraju, a Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie najlepszym technikum.

Perspektywy 2023. Jakie liceum jest najlepsze w Poznaniu?

W rankingu liceów i techników Perspektywy 2023 znalazły się także poznańskie szkoły. Nie są one jednak w czołówce. Według rankingu najlepszym liceum w Poznaniu jest II LO im Generałowej Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej, które zajęło 22. miejsce w kraju.

Najlepsze licea w Poznaniu. Ranking Perspektywy 2023

W tegorocznym rankingu Perspektywy znalazły się 33 poznańskie licea ogólnokształcące. W czołowej setce znalazło się sześć poznańskich liceów. Które zajęły miejsca?

  1. II LO im. Generałowej Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej (22. miejsce w Polsce)
  2. VIII LO im. Adama Mickiewicza (24. miejsce)
  3. LO św. Marii Magdaleny (32. miejsce)
  4. I LO im. Karola Marcinkowskiego (47. miejsce)
  5. III LO im. św. Jana Kantego (78. miejsce)
  6. XVI LO z Oddz. Dwujęz. im. Charlesa de Gaulle'a (86. miejsce)

Warto też podkreślić, że ponownie wysoko w rankingu znalazło się I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu, które uplasowało się na 59. miejscu w Polsce.

Najlepsze technika w Poznaniu. Ranking Perspektywy 2023

Cztery poznańskie technika znalazły się w czołowej setce rankingu Perspektywy 2023. Niezmiennie od wielu lat wysoko plasuje się Technikum Komunikacji. Jakie technika w Poznaniu okazały się najlepsze?

  1. Technikum Komunikacji (9. miejsce w Polsce)
  2. Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa (35. miejsce)
  3. Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) (36. miejsce)
  4. Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 (75. miejsce)

Łącznie w rankingu uwzględniono 11 techników z Poznania. Bardzo wysoko w rankingu plasują się także dwie szkoły z Wrześni. Technikum nr 1 (ZSP im. Boh. Monte Cassino) zajęło 43. miejsce, a Technikum nr 2 znajduje się na 50. miejscu.

Perspektywy 2023. Kryteria rankingu

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE