Punkt szczepień przeciw COVID-19 na MTP zawiesza działalność

2021-09-15 7:50
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

Największy punkt szczepień przeciw COVID-19 w Wielkopolsce, działający na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, zawiesza działalność. Powodem jest malejąca liczba osób zgłaszającą się na szczepienia przeciw COVID-19 na terenie miasta Poznań.

Szczepienia przeciw COVID-19 prowadzone były tam od 11 stycznia. Za organizację pracy punktu odpowiadał Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

We wtorek naczelny lekarz szpitala dr hab. med. Szczepan Cofta powiedział PAP, że punt szczepień na MTP zawiesza działalność. Powodem tej decyzji – jak wskazał - jest malejąca liczba osób zgłaszających się na szczepienia przeciw COVID-19 na terenie miasta Poznań.

Jak poinformowano na stronie internetowej szpitala, ostatnie planowe szczepienia dla osób, które zarejestrowały się na szczepienie, zostaną podane w środę 15 września.

"Punkt chcemy przenieść, zgłaszamy przeniesienie tego punktu do szpitala na Szamarzewskiego i będziemy tam nadal szczepili. Duży punkt szczepień jest w tej chwili niepotrzebny" – powiedział PAP Cofta.

We wtorek na stronach rządowych podano, że w pełni zaszczepionych - czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - jest w Polsce ponad 19 mln 123 tys. osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE