Kosztował aż 300 TYSIĘCY złotych! Skontrolował w tym roku tylko...4 samochody!

2021-09-15 7:40
policja radiowóz
Autor: KMP Nowy Sącz zdjęcie ilustracyjne

Tylko cztery kontrole przeprowadziło policyjne laboratorium do badania zawartości spalin. Samochód kupiono dwa lata temu za 300 tysięcy złotych.

Kosztowało 300 tysięcy złotych, a w tym roku skontrolowało zaledwie...cztery samochody! Specjalistyczne auto do badania zawartości spalin przez policję sprawdziło w ostatnim czasie znacznie mniej pojazdów. Jak tłumaczy nam Marta Mróz z wielkopolskiej policji, winna temu jest...pandemia:

Policjanci skierowani byli do zupełnie innych działań, które były związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiem się wirusa. Pojazd ten był też wyłączony z użytkowania z powodu awarii...

...​która trwała blisko 150 dni. Ponadto nie wszyscy policjanci mogą korzystać z tego specjalistycznego auta do kontroli spalin.

Żeby korzystać z tego sprzętu i z tego pojazdu trzeba przejść odpowiednie przeszkolenie. Policjanci, którzy nabywają wiedzę systematycznie, przekazują ją koleżankom i kolegom z wydziału.

Policyjne laboratorium na kółkach trafiło do poznańskiej drogówki dwa lata temu. Od tamtej pory policjanci ujawnili dzięki niemu 138 niesprawnych z powodu emisji spalin pojazdów, oraz 981 aut posiadających inne usterki.

Narkotykowa szajka rozbita. Ogromna akcja CBŚP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE