Autor: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER PŚ w Sapporo. Dawid Kubacki zajął ósme miejsce. Najlepszy okazał się Stefan Kraft

2024-02-17 10:15

Skoczkowie narciarscy rywalizują w ten weekend w japońskim Sapporo. W sobotni poranek odbyły się pierwsze zawody, które padły łupem Stefana Krafta. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął 8. miejsce.

PŚ w Sapporo. Kraft najlepszy

W sobotni poranek odbył się pierwszy konkurs Pucharu Świata w Sapporo. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej PŚ Austriak Stefan Kraft. Drugi był reprezentant gospodarzy Ryoyu Kobayashi, który prowadził po pierwszej serii. Trzecie miejsce wywalczył Niemiec Andreas Wellinger.

PŚ w skokach narciarskich. Kubacki ósmy w Sapporo

Najlepszym z Polaków w Sapporo był Dawid Kubacki. Zawodnik zajął ósme miejsce, które było jego najlepszą lokatą w sezonie.

Na 12. pozycji został sklasyfikowany Kamil Stoch, a na 25. Aleksander Zniszczoł. Polak po pierwszej serii był dziewiąty, ale druga próba była gorsza. Awansu do finału nie wywalczyli 41. Klemens Murańka - 113 m oraz 45. Piotr Żyła - 107 m.

Kraft umocnił się na pozycji lidera PŚ. Austriak zanotował 39. wygraną w karierze i dziewiątą w sezonie, po raz 111. znalazł się na podium konkursu PŚ.

Noriaki Kasai zadziwił świat. Japończyk śrubuje rekord

W zawodach w Sapporo udział wziął Noriaki Kasai. Japończyk zajął 30. miejsce i po raz pierwszy od marca 2019 roku zdobył punkty Pucharu Świata. Warto podkreślić, że Kasai śrubuje rekord najstarszego uczestnika drugiej serii zawodów Pucharu Świata. Ma on dokładnie 51 lat, 8 miesięcy i 11 dni!

To one najmocniej wspierają skoczków narciarskich. Kim są partnerki sportowców?

Tak mieszkają i żyją polscy skoczkowie narciarscy. Stoch w góralskim klimacie, Żyła poszedł w nowoczesność, u Kubackiego przytulnie i rodzinnie