Przebudowa trasy kórnickiej: 121 drzew zostanie wyciętych!

2022-06-08 22:37
Przebudowa trasy kórnickiej: 121 drzew zostanie wyciętych!
Autor: Poznan.pl

121 drzew zostanie wyciętych – to w ramach przebudowy tzw. trasy kórnickiej, czyli trasy tramwajowej między ulicami Jana Pawła II i Kórnicką a osiedlem Lecha. Oprócz samego remontu torowiska zmodernizowany zostanie także chodnik i ścieżka rowerowa.

Jak tłumaczy Jacek Łakomy z Poznańskich Inwestycji Miejskich:

Bez tej zaplanowanej i ujętej w decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych inwestycji wycinki drzew, nie kwalifikujących się do przesadzenia, nie byłaby możliwa realizacja prac.

W ramach rekompensaty zostanie wykonanych 250 nowych nasadzeń, pojawi się więcej krzewów. Radni z osiedla Rataje chcieli jak najmniejszej liczby wyciętych drzew. Problem w tym, że nikt z przedstawicieli miasta nie konsultował z nimi tej kwestii. O samej wycince dowiedzieli się z mediów społecznościowych.

Nie po raz pierwszy jesteśmy pomijani przez instytucje miejskie, które nie zasięgają opinii Rady Osiedla w sprawach, które dotyczą bardzo ważnych przedsięwzięć i inwestycji, które są planowane. Jako radni jesteśmy głosem mieszkańców, którego miasto, zdaje się, nie chce słuchać.

Mówi Artur Świątkowski, członek Zarządu Osiedla Rataje. Radni planują zweryfikować projekt całej inwestycji. Dodajmy, remont trasy kórnickiej ma rozpocząć się w drugiej połowie tego roku i potrwać około dwunastu miesięcy.​

QUIZ. Truskawki bez tajemnic? Test dla prawdziwych miłośników i znawców truskawek

Pytanie 1 z 14
Kiedy dojrzewają truskawki?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE