Sport

Problemy kadrowe Zielonych. Pół roku przerwy Zrelaka

2023-09-20 16:08

Napastnik Warty Adam Zrelak z powodu poważnej kontuzji kolana nie zagra przez najbliższe pół roku - poinformował klub. To nie koniec problemów kadrowych poznańskiej drużyny, bowiem dwaj inni piłkarze Jakub Kiełb i Michał Kopczyński też są wyłączeni z treningów.

Snajper wrócił z urazem ze zgrupowania reprezentacji Słowacji. Kontuzji doznał jeszcze przed pierwszym meczem eliminacji mistrzostw Europy z Liechtensteinem. Okazało się, że piłkarza Warty czeka operacja.

- Adam udał się do Niemiec, gdzie w czwartek będzie miał zabieg rekonstrukcji więzadła pobocznego bocznego. Przerwa w treningach potrwa w tym przypadku ok. sześciu miesięcy - wyjaśnił fizjoterapeuta poznańskiego klubu Wojciech Danielewicz.

Problemy kadrowe Warty Poznań

To nie koniec zmartwień trenera Dawida Szulczka, bowiem w najbliższych kilku meczach niedostępni będą dwaj ważni piłkarze - Kiełb i Kopczyński. Obu zabrakło w składzie w niedzielnym derbowym spotkaniu z Lechem.

"Kuba poddał się w poniedziałek zabiegowi artroskopii kolana po uszkodzeniu łąkotki. Wszystko przebiegło pomyślnie i teraz naszego zawodnika czeka ok. sześciu tygodni przerwy, ale jej długość będzie jeszcze zależała od postępów rehabilitacji. Kuba ma uszkodzone więzadło poboczne boczne kolana. W tym przypadku zostało wdrożone leczenie zachowawcze i czas powrotu do treningów to również ok. sześciu tygodni" - wyjaśnia Danielewicz.

"Zieloni" najbliższy mecz ligowy rozegrają w Lubinie z Zagłębiem w niedzielę o godz. 12.30.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE