Trasa Kórnicka

i

Autor: PIM Trasa Kórnicka

Remonty Poznań

Prace na trasie kórnickiej idą zgodnie z planem. Kiedy po nowym torowisku przejedzie pierwszy tramwaj?

2023-03-21 17:45

Od prawie pół roku tramwaje nie kursują po trasie kórnickiej. W tym czasie wykonawca zdążył już wykonać sporo prac, jednak wiele pozostaje jeszcze do zrobienia.

Od października trwają prace przy przebudowie trasy kórnickiej. Jak zapewnia Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich, efekty tych robót są już dobrze widoczne.

Obecnie trwają prace przy przebudowie torowiska tramwajowego, sieci trakcyjnej i przystanków. Te stare elementy zostały zdemontowane i wykonawca buduje konstrukcje nowego torowiska, jaki też zajmuje się fundamentami słupów trakcyjnych.

Zmienia się nie tylko sama trasa, ale również jej okolice.

To zadanie obejmuje również prace drogowe, takie jak przedłużenie pobliskiej ulicy Pleszewskiej, mówimy to o odcinku od skrzyżowania z ulicą Warczygłowy do skrzyżowania ulic Kaliskiej i Polanka. Ponadto zmienią się także trasy rowerowe i ciągi piesze. - dodaje Nowicka

Zgodnie z planem remont powinien zakończyć się pod koniec roku, jednak możliwe, że wykonawcy uda się zakończyć prace szybciej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE