Jarmark świąteczny na Targach wieczorem

i

Autor: Agnieszka Janiszewska

Boże Narodzenie 2023

Poznański jarmark najlepszy w Europie? Wszystko w rękach internautów!

2023-11-30 21:05

Poznański jarmark świąteczny będzie najlepszym w Europie? Betlejem Poznańskie weźmie udział w konkursie na najlepszy jarmark świąteczny na Starym Kontynencie. Czy tak się stanie? O tym zadecydują internauci w specjalnym głosowaniu, które potrwa do 7 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu: będzie najlepszy w Europie?

20 europejskich jarmarków powalczy o tytuł najlepszego w całej Europie. Poznań został nominowany w konkursie obok jarmarków w takich miastach jak: Praga, Bruksela, Wiedeń, Budapeszt, Londyn, Manchester oraz wiele innych.

Swój głos na najlepszy jarmark świąteczny może oddać każdy. Głosowanie odbywa się pod tym linkiem.  Głosowanie potrwa do 7 grudnia. Każdego dnia z jednego adresu IP można oddać jeden głos. Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Organizacja ta od 2009 roku promuje kulturę i turystykę, prowadząc najchętniej odwiedzaną turystyczną stronę internetową w Europie i organizując konkursy. 

Kiedy czynny jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu?

Tradycja organizacji jarmarków bożonarodzeniowych sięga późnego średniowiecza. Początkowo związana głównie z terenami dzisiejszych Niemiec i wschodniej Francji, z czasem rozlała się po całej Europie. Dotarła także do Poznania, pod nazwą Betlejem Poznańskie. W tym roku jego program jest wyjątkowo bogaty, odbywa się on w dwóch lokalizacjach: na placu Wolności oraz na MTP. 

Jarmark świąteczny na targach, nominowany w konkursie, otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00. Zlokalizowany jest na pl. Powszechnej Wystawy Krajowej. Wśród stałych atrakcji znajdą się oprócz koła młyńskiego i lodowiska: domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami. Do tego bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. W pobliżu jarmarku w Pawilonie nr 2 znajduje się także Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat - specjalnie dla nich przygotowano wiele świątecznych atrakcji.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jak wygląda Jarmark Świąteczny w Poznaniu? Zobaczcie w naszej galerii!