Dojazdolator, aplikacja Warszawskiego Transportu Publicznego

i

Autor: BIP Poznań

Poznański "dojazdolator" - trwają pracę na aplikacją, która obliczy cenę twojego dojazdu do pracy

2022-10-11 10:55

Aplikacja która powstaje w Poznaniu to internetowe narzędzie pomaga obliczyć koszt dojazdu do pracy samochodem. Dzięki niej mieszkaniec może łatwo sprawdzić, co jest bardziej opłacalne - jazda autem, czy komunikacją miejską.

Narzędzie interaktywne działa na bazie wprowadzonych danych wprowadzanych przez użytkownika. Na ich podstawie oblicza miesięczny koszt dojazdów do pracy i powrotów. "Dojazdolator " przygotowano dla mieszkańców Warszawy. Jest on dostępny na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego. Radna Poznania, Maria Lisiecka-Pawełczak  zaproponowała, by podobną aplikację uruchomił także Poznań. Właśnie otrzymała odpowiedź na interpealację w tej sprawie.

Nadzorujący komunikację miejską wiceprezydent Mariusz Wiśniewski zadeklarował w niej, że Zarząd Transportu Miejskiego zapozna się z warszawską aplikacją i przeanalizuje zasadność wprowadzenia podobnego rozwiązania w Poznaniu, uwzględniając jego wpływ na promocję transportu publicznego oraz koszty realizacji. Napisał też, że niezależnie od tego, w ramach ulepszania aplikacji Smart City Poznań, Biuro Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, we współpracy ze spółką WCWI, przygotowało podobne rozwiązanie.

- W ramach projektowanego modułu parkowania dostępny będzie kalkulator umożliwiający porównanie kosztów podróży samochodem, uwzględniających konieczność jego pozostawienia w strefie parkowania - z kosztami podróży transportem publicznym. Funkcjonalność ta w aplikacji mobilnej będzie udostępniona na przełomie 2022 i 2023 roku - napisał Mariusz Wiśniewski.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!