Wydarzenie

Poznań Ice Festival 2023 dobiegł końca. Zwycięstwo ekipy z Japonii!

W niedzielę, 10 grudnia na ulicy Święty Marcin odbył się ostatni, finałowy dzień 17. edycji Poznań Ice Festival. W konkursie głównym dwanaście ekip z wielu krajów Świata stanęło do rywalizacji. Mieli aż osiem godzin na stworzenie lodowego arcydzieła. Zwyciężyła ekipa z Japonii. Warto się pospieszyć, by zobaczyć te dzieła na żywo, ze względu na pogodę!

Trzeci dzień Poznań Ice Festival 2023

W niedzielę, 10 grudnia od 9:00, na ulicy Święty Marcin w Poznaniu odbył się konkurs główny 17. edycji Poznań Ice Festival. Dwanaście ekip z całego świata miało 8 godzin na stworzenie zaprojektowanych przez siebie arcydzieł z lodu. Zarówno jury konkursowe, jak i te złożone przez widzów wyłonili zwycięzców!

Japończycy najlepsi na Poznań Ice Festival 2023!

Tuż po godzinie 18:00, po około godzinnej naradzie jury konkursowe wyłoniło zwycięzców 17. edycji konkursu. trzecie miejsce zajęli Ross Baisas (Filipiny) i Scott Harrisson (Kanada), drugie miejsce zajęli Czesi Vaclav Lemon i Roman Mikuš, ubiegłoroczni zwycięzcy festiwalu. Zwycięzcami zostali Yoshiki Katsurada i Yoshihito Kosaka z Japonii. Oni także zdobyli nagrodę publiczności za najlepszą rzeźbę lodową prezentującą trzy gekony.

Poznań Ice Festival 2023 zakończony!

Niedzielny konkurs główny zakończył zmagania 17. edycji Poznań Ice Festival. Pierwszy, jak i drugi dzień konkursowy należał do Filipińczyka Rossa Baisasa. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zobaczyć prace związane z tematem głównym - kosmosem. Drugi dzień to Speed Ice Carving.

Zobaczcie zdjęcia z trzeciego dnia Poznań Ice Festival

Topiary, czyli rzeźby z roślin