Wydarzenie

Poznań Ice Festival 2023 wystartował. Pierwsze rzeźby już powstały!

Minął pierwszy dzień największego festiwalu rzeźby lodowej w Polsce - Poznań Ice Festival 2023. To już 17. edycja tego wydarzenia. Pierwsze rzeźby już powstały, oraz pierwsi zawodnicy zostali już nagrodzeni. Wśród nich byli zawodnicy z Czech, Stanów Zjednoczonych i Filipin.

Ruszył Poznań Ice Festival 2023

Po raz siedemnasty ruszyło największe tego typu wydarzenie w Polsce - Poznań Ice Festival 2023. Wydarzenie potrwa od piątku, 8 grudnia do niedzieli, 10 grudnia na ulicy Święty Marcin. Do boju stanęło 24 rzeźbiarek i rzeźbiarzy z całego świata. Choć pierwszego dnia, przez niesprzyjające warunki pogodowe do rywalizacji nie stanęło 5 osób.

Kosmos tematem pierwszego dnia festiwalu

Tematem przewodnim rzeźb pierwszego dnia festiwalu był Kosmos. Zawodników poniosła fantazja i wykonali różne interpretacje. Od psa Łajki, jako pierwszej istoty żyjącej w kosmosie, przez gwiazdy, wizje kosmonautów na planetach, po zwycięską - astronautę wiszącego na rożku księżyca.

Pierwsi zwycięzcy na Poznań Ice Festival 2023

Pierwszy dzień, to i pierwsze werdykty. Nagrodę publiczności otrzymał Ross Baisas z Filipin. Wśród laureatów nagrody jurorów byli: trzecie miejsce zdobył Roman Mikuš z Czech, drugie miejsce zajął Amerykanin Aaron Costic, zwycięzcą, podobnie, jak wśród publiczności został filipińczyk Baisas.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia Poznań Ice Festival!

Focus Ice Swimming Bydgoszcz Festival