Konferencja

i

Autor: Michalina Maciaszek

Ponad 30 milionów złotych na remont i budowę dróg lokalnych w Wielkopolsce!

2022-05-17 23:59

Ponad 30 milionów złotych na remont i budowę dróg w Wielkopolsce! Pieniądze trafią do 20 gmin!

Ponad 30 milionów złotych na remont i budowę dróg lokalnych w Wielkopolsce! Tych, które są najbardziej potrzebne mieszkańcom, bo korzystają z nich codziennie.

Z jednej strony zwiększają bezpieczeństwo, komfort mieszkańców, a z drugiej strony często też otwierają nowe obszary inwestycyjne, czyli ta infrastruktura drogowa jest ważna również dla przedsiębiorców, którzy chcą zlokalizować swoje przedsiębiorstwa w danej gminie czy powiecie

mówi nam Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński. Na wiele z tych inwestycji mieszkańcy czekali. Na przykład na budowę ulicy Chabrowej i Wierzbowej w Luboniu, która dostała blisko 2-milionowe dofinansowanie.

Dla wielu mieszkańców, to jest spełnienie ich marzeń, podniesienie jakości życia, brak zakurzonych parapetów, bezpieczny dojazd do domu.

mówi nam Małgorzata Machalska, burmistrz Lubonia. Rozbudowana zostanie również ulica Kokoszki w Gnieźnie, czy ulica Kamienna w Pile. W sumie pieniądze dostanie 20 gmin. To dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film