szpital

i

Autor: Pixabay

Ponad 11 MILIONÓW ZŁOTYCH dla szpitali w Wielkopolsce! Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

2021-08-26 13:54

Ponad 11 milionów złotych trafi do wielkopolskich szpitali wojewódzkich na rozwój elektronicznych usług publicznych z zakresu e-zdrowia – poinformował w środę Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Przyznane przez zarząd regionu środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) wykorzystane mają być głównie na poprawę jakości i dostępu pacjenta do e-usług medycznych.

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał w środę umowy na unijne dofinansowanie z dyrektorami Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie oraz Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Woźniak podkreślił w środę, że pandemia COVID-19 uświadomiła wszystkim, jak istotne jest wykorzystanie technik informatycznych w służbie zdrowia.

Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych lat całkowicie uzbroimy placówki opieki zdrowotnej w te wszystkie nowoczesne urządzenia, które są dziś dostępne na świecie. Chodzi o to, by poprawić komfort pracy personelu medycznego i zaopatrzenia pacjentów we wszystkie niezbędne usługi, od rozpoznania ich choroby, poprzez dobór najbardziej skutecznej terapii, bez utraty czasu, która często towarzyszy tradycyjnym metodom kontaktu na linii pacjent – lekarz

powiedział Woźniak.

Usługi elektroniczne mogą przyspieszyć wiele czynności i warto w to inwestować. Zainwestowane dziś pieniądze z naszej puli środków unijnych to konkretny potencjał finansowy, który pozwoli na zakup wielu urządzeń, oprogramowania i wdrożenie tego do normalnego funkcjonowania szpitali

- dodał Marek Woźniak.

UMWW podkreślił, że dzięki nowym technologiom możliwa będzie m.in. telerehabilitacja pacjenta w domu czy monitorowanie stanu chorych z chorobami kardiologicznymi w miejscu zamieszkania. Możliwość kontynuacji leczenia w domu skróci pobyt pacjenta w szpitalu, co przełoży się na poprawę komfortu i bezpieczeństwa chorego.

Dzięki zainwestowanym pieniądzom, w szpitalach zafunkcjonuje też elektroniczne zarządzanie ruchem pacjenta. Pacjent od momentu wejścia do szpitala będzie kierowany przez system telenawigacji. Kadry medyczne z kolei będą mogły czerpać informacje z bazy online wyników badań specjalistycznych pacjenta, realizowanych w innych placówkach. (PAP)

Jak przygotować się do gali FAME MMA? | ESKA XD - Fit vlog #30