Wielkopolska z najniższym bezrobociem - najlepiej jest w Poznaniu!

2021-08-26 11:00
Rynek pracy
Autor: pixabay.com

3,5 proc. – tyle wyniósł wskaźnik bezrobocia w województwie Wielkopolskim w lipcu 2021 roku.

Główny Urząd Statystyczny udostępnił dane dotyczące bezrobocia w Polsce za lipiec 2021 br. Stopa bezrobocia w całym kraju wyniosła 5,8 proc. Jest to o 0,1 proc. lepszy wynik niż w czerwcu tego roku. 

Poznań ma ten wskaźnik najlepszy, w stolicy Wielkopolski stopa bezrobocia wynosi 2 proc. Najwyższą stopę bezrobocia w Wielkopolsce odnotowano w powiecie konińskim (5,5 proc.) i pilskim (5,2 proc.).

Najgorzej jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie nie ma pracy, aż 8,9 proc. osób i kujawsko-pomorskim, tam stopa bezrobocia wskazuję 8,2 proc.  Dużo osób czynnie zawodowo nadal jest bez pracy w województwie zachodniopomorskim, gdzie wskaźnik bezrobocia wyniósł 7,6 proc. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zadłużenie najmniejszych polskich firm przekracza 6,2 mld zł
ESKA Budzi Na Śniadanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE