Wielkopolska z najniższym bezrobociem - najlepiej jest w Poznaniu!

2021-08-26 11:00

3,5 proc. – tyle wyniósł wskaźnik bezrobocia w województwie Wielkopolskim w lipcu 2021 roku.

Główny Urząd Statystyczny udostępnił dane dotyczące bezrobocia w Polsce za lipiec 2021 br. Stopa bezrobocia w całym kraju wyniosła 5,8 proc. Jest to o 0,1 proc. lepszy wynik niż w czerwcu tego roku. 

Poznań ma ten wskaźnik najlepszy, w stolicy Wielkopolski stopa bezrobocia wynosi 2 proc. Najwyższą stopę bezrobocia w Wielkopolsce odnotowano w powiecie konińskim (5,5 proc.) i pilskim (5,2 proc.).

Najgorzej jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie nie ma pracy, aż 8,9 proc. osób i kujawsko-pomorskim, tam stopa bezrobocia wskazuję 8,2 proc.  Dużo osób czynnie zawodowo nadal jest bez pracy w województwie zachodniopomorskim, gdzie wskaźnik bezrobocia wyniósł 7,6 proc. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Zadłużenie najmniejszych polskich firm przekracza 6,2 mld zł
ESKA Budzi Na Śniadanie

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE