Pomidory

i

Autor: Freepik zmień sposób podlewania pomidorów

Ciekawostki

Pomidory z butelki na balkonie? Ten sposób to hit na domowe warzywa!

2023-06-01 13:52

Domowe warzywa to marzenie które jak się okazuje można łatwo spełnić nie posiadając domu z ogródkiem czy działki. Jeśli macie mało miejsce i dysponujecie np. balkonem, możecie mieć własne pomidory z butelki! Jak je wyhodować? Ten sposób okazuje się być hitem!

Uprawianie pomidorów w butelce do góry nogami to dość mało popularna forma hodowania, jednak jak się okazuje bardzo skuteczna i prosta. Ma ona wiele plusów.

Pomidory z odwróconej butelki - jak rozpocząć uprawę?

Czego potrzebujemy? Przede wszystkim butelek, ziemi, sadzonki. Zaczynamy od wzięcia z dowolnego pomidora - trzeba wyciągnąć ziarenka i umieścić je na zwilżonej wacie lub wodzie, a następnie zapewnić nasłonecznienie. Po kilkunastu dniach zaczną rosnąć kiełki. Wówczas możemy zacząć przesadzanie do butelki do góry nogami.

Następnie bierzemy butelkę i musimy odciąć od niej dno, a jej wnętrze można wyłożyć folią aluminiową. Później wsadzamy sadzonkę w ten sposób aby wychodziła ona mniejszą częścią butelki. Potem od góry konstrukcji wypełniamy butelkę ziemią i już wszystko gotowe!

Butelkę z pomidorem do góry nogami najlepiej jest umieścić w słonecznym miejscu.Trzeba oczywiście pamiętać o podlewaniu. W ten sam sposób możecie zasadzić nie tylko pomidory, ale również inne warzywa czy nawet zioła.

Warzywa z odwróconej butelki - plusy takiego rozwiązania

Plusów takiego rozwiązania jest wiele. Tak zasadzone rośliny nie potrzebują żadnych podpór. Nie będą się uginać, ponieważ trzyma je grawitacja. Ponadto, doniczki umieszczone są wysoko nad ziemią, dzięki czemu pomidorom nie zagrażają ślimaki ani larwy chrząszczy. 

Bardzo łatwo jest także podlewać rośliny, a woda od razu trafia do korzeni. Warto także zaznaczyć, iż pomidory w ten sposób można sadzić nie tylko w butelkach, ale także w doniczkach czy wiaderkach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE