Poznań

i

Autor: unsplash

ostrzeżenie

Wchodzisz do miejskiej fontanny? Robisz to na własną odpowiedzialność!

2023-06-01 13:36

Nie wchodźmy do miejskich fontann – ostrzegają specjaliści. Dlaczego? Bo to może zagrozić naszemu zdrowiu i...grubości portfela.

Czy możne się kąpać w miejskiej fontannie? Straż miejska odpowiada

Pogoda za oknem od kilku dni nas rozpieszcza. Jest słonecznie i ciepło. Część z nas szuka sposobu, by się orzeźwić. Niektórzy próbują ochłodzić się w miejskich fontannach. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. - Każdy, kto wchodzi do miejskiej fontanny, robi to na własną odpowiedzialność - mówią strażnicy miejscy. Można przy niej miło spędzić czas, ale nie wolno się kąpać.

Kąpiel w fontannie miejskiej. Zagrożenie dla zdrowia

Woda w fontannach nie jest badana i nie jest oczyszczana. - Choroby skóry czy przewodu pokarmowego, zwłaszcza u dzieci, grożą każdemu, kto będzie wchodził do takich zbiorników - mówi Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej. - Jeżeli dodamy do tego możliwe urazy podczas upadku, to będziemy mieli już całe spektrum zagrożeń związanych z kąpielą w fontannie - dodaje.

Mandat za kąpiel w fontannie

Poza możliwym uszczerbkiem dla naszego zdrowia kąpiel w fontannie miejskiej zagraża także grubości naszego portfela. Za wchodzenie do fontanny możemy zostać ukarani mandatem. Jeśli chcemy zażyć kąpieli, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór miejskiego kąpieliska. Sezon rusza już w sobotę, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Kolejna edycja Sound of Poznań przy Młyńskiej 12 już 3 czerwca!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE