Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie! Nocne Widowisko na Wiśle

i

Autor: Maksymilian Tokarczyk

wydarzenia

Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Kiedy się odbędzie? Program wydarzenia

2024-05-23 16:32

Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Kiedy się odbędzie? Poznaliśmy już datę tegorocznego wydarzenia! Smoki opanują Kraków w dniach 8 oraz 9 czerwca. Na mieszkańców oraz turystów jak zawsze czeka masa atrakcji. Co dokładnie będzie się działo podczas Wielkiej Parady Smoków 2024 w Krakowie? Poniżej znajdziecie program wydarzenia.

Spis treści

  1. Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Kiedy się odbędzie?
  2. PROGRAM Wielkiej Parady Smoków 2024 w Krakowie. Czy będzie Wielkie Widowisko Plenerowe?
  3. Wielka Parada Smoków 2024. Rodzinny piknik pod Wawelem i pochód ulicami Krakowa
  4. Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Konkurs na najpiękniejszego smoka

Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Kiedy się odbędzie?

Wielka Parada Smoków w Krakowie to wydarzenie, na które czekają nie tylko mieszkańcy stolicy Małopolski, ale także turyści. Co roku, w czerwcu smoki na dwa dni opanowują miasto. Tak też będzie w tym roku? Kiedy odbędzie się Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie? Znamy już datę! Wielka Parada Smoków odbędzie się w weekend 8-9 czerwca 2024. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest: "Smoki bajek, baśni i powieści".

PROGRAM Wielkiej Parady Smoków 2024 w Krakowie. Czy będzie Wielkie Widowisko Plenerowe?

Z pewnością najwięcej osób czeka na Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Wydarzenie zawsze odbywa się w soboty tuż obok Wawelu i przyciąga tłumy. Nie inaczej będzie w tym roku. Wielkie Widowisko Plenerowe odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Co nas czeka? Będzie to połączenie efektów pirotechnicznych, oprawy świetlnej i laserowej. Do tego usłyszymy wyjątkową muzykę. Oczywiście głównymi aktorami będą smoki - piękne, ogromne i kolorowe. Wielkie Widowisko na Wiśle w ramach Parady Smoków w Krakowie rozpocznie się o godz. 21.45. i potrwa do 23.00. Organizatorem Wielkiej Parady Smoków jest, podobnie jak w latach ubiegłych, Teatr Groteska.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak Wielka Parada Smoków wyglądała w zeszłym roku, zobaczcie naszą galerię poniżej:

Wielka Parada Smoków 2024. Rodzinny piknik pod Wawelem i pochód ulicami Krakowa

Co z piknikiem pod Wawelem? Ten obowiązkowy punkt również się odbędzie. Podczas Wielkiej Parady Smoków 2024, jak co roku, odbędzie się rodzinny piknik na Bulwarach Wiślanych. Najprawdopodobniej będzie można w nim wziąć udział zarówno w sobotę, 8 czerwca, jak i w niedzielę, 9 czerwca. Tradycyjnie odbędzie się też barwny pochów. Smoki przejdą ulicami Krakowa w niedzielę, 9 czerwca.

Sonda
Wybierasz się w tym roku na Wielką Paradę Smoków?

Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Konkurs na najpiękniejszego smoka

W tym roku podczas Wielkiej Parady Smoków odbędzie się też konkurs na najpiękniejszego smoka. Organizuje go Teatr Groteska. Najlepsze, najpiękniejsze i najbardziej oryginalne smoki będzie można oglądać podczas barwnego pochodu. Wielka Parada Smoków ulicami Krakowa odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca, start o godz. 12.00.

Prezentacja odrestaurowanej taksówki MPK w Krakowie