Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań 12.11.2023

Autor: PAP/Leszek Szymański 15. kolejka PKO BP Ekstraklasy: Legia Warszawa - Lech Poznań

Polskie El Clasico bez bramek. Lech Poznań przywozi po meczu z Legią Warszawa tylko 1 punkt

Podczas hitowego meczu, Legia Warszawa - Lech Poznań, 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy sytuacja była dość wyrównana pod względem statystyk. Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis, mimo, że w 42. minucie piłka wpadła na spalonym do bramki Lecha. Kibice na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie nie zobaczyli jednak więcej bramek, a piłkarze Kolejorza do Poznania wrócą tylko z jednym punktem.

Legia Warszawa - Lech Poznań. Polskie El Clasico przy Łazienkowskiej

W niedzielę, 12 listopada odbył się mecz 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie był areną gry między Legią, a Lechem Poznań. Kibice po raz kolejny mieli okazję oglądać polskie El Clasico. Lech Poznań w tym meczu walczył o pozycję wicelidera, a Wojskowi o wyrównanie się punktami z piątą Pogonia Szczecin.

Polskie El Clasico z remisem

Choć w pierwszej połowie, a dokładniej w 42. minucie meczu piłka wpadła do bramki Kolejorza, okazało się, że był spalony. Poza tym, pierwsza połowa była dość wyrównana, choć Kolejorz grał bardziej defensywnie. W drugiej połowie ataki Wojskowych nasiliły się, jednak były bezskuteczne i mecz zakończył się podziałem punktów i bezbramkowym remisem - 0:0. Kolejorz utrzymuje trzecią pozycję w tabeli i ma 29 punktów. Do drugiej Jagielloni traci 1 punkt, a do lidera - Śląska Wrocław 4 punkty.

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?