Policja szuka Marcina W. To on zabił dwie osoby w gminie Międzychód?!

i

Autor: Wielkopolska Policja Policja szuka Marcina W. To on zabił dwie osoby w gminie Międzychód?!

Na sygnale

Policja szuka Marcina W. To on zabił dwie osoby w gminie Międzychód?!

2023-03-30 11:38

Wielkopolska policja opublikowała wizerunek 24-letniego Marcina W., który podejrzewany jest o dokonanie dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę pieniężną za pomoc w ujęciu mężczyzny.

Dwa zabójstwa w gminie Międzychód

W środę (29 marca) na terenie powiatu międzychodzkiego doszło do podwójnego zabójstwa. Najpierw policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Muchocin. - W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia - mówi Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

W międzyczasie policjanci otrzymali informację o drugim zabójstwie. W mieszkaniu przy ulicy 3 Maja w Międzychodzie znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. - Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu - dodaje policjantka.

Trwa obława w gminie Międzychód

Od tamtego momentu policjanci prowadzą obławę. Początkowo mundurowi nie chcieli publikować wizerunku i danych poszukiwanego. Teraz jednak to uczyniono.

- Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca br. widziały poszukiwanego Marcina W. – proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112 - dodają policjanci.

Nagroda za pomoc

Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę pieniężną za pomoc w ujęciu 24-latka. W rozmowie z Polską Agencją Prasową Iwona Liszczyńska, z biur prasowego wielkopolskiej policji, potwierdziła, że chodzi o 10 tys. zł dla osoby, która przekaże informacje pomocne w zatrzymaniu poszukiwanego mężczyzny. 

Zabił sąsiadkę za 5 złotych na oczach jej kochanka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE