Majówka 2022 - grillowanie

i

Autor: Pixabay.com/kaboompics (Pixabay License)

Majówka 2024

Pogoda na majówkę w Poznaniu. Czy będzie tak kapryśna, jak w ostatnich latach?

Tegoroczna majówka jest naprawdę długa!, trochę na wzór ubiegłorocznej. Jeśli weźmiemy trzy dni urlopu, to wyjdzie nam aż dziewięć dni wolnego. Wiele osób zastanawia się już, jak wykorzystać tak długi czas i jaka będzie w dniach 27 kwietnia - 5 maja pogoda. Spieszymy Wam z odpowiedzią. Czy będzie można spędzić go w Poznaniu "pod chmurką"?

Jaka będzie pogoda podczas majówki?

W zależności od tego, jak bardzo wydłużyliśmy sobie długi majowy weekend, różnie można interpretować to, jak długo trwa tegoroczna majówka. Dla niektórych zaczyna się ona 1 maja, dla innych już 27 kwietnia. Dla obydwu grup mamy już pierwsze, wstępne prognozy pogody długoterminowej na okres 27 kwietnia - 5 maja.

Pogoda w ostatni weekend kwietnia w Poznaniu

Czy, skoro Wielkanoc tak bardzo nas rozpieściła, to czy tak samo będzie z majówką? Pierwsze prognozy wielkanocne nie napawały optymizmem i na szczęście się nie sprawdziły. Na majówkę kolejne prognozy są lepsze!

W sobotę, 27 kwietnia w Poznaniu prognozowana jest pogoda słoneczna. Na termometrach zobaczymy 13 stopni. Noc może nie zachęcać do grillowania. Będzie padał deszcz, a temperatura spadnie dość znacznie, do zaledwie 3 stopni.

Niedziela, 28 kwietnia, tak jak poprzednia noc minie pod znakiem deszczu. Będzie odrobinę cieplej. Temperatura wzrośnie do 15 stopni. Tej nocy będzie znów zimno. Przestanie padać, więc bardziej polecamy zabezpieczone ogniska, niż grille. Temperatura spadnie do 6 stopni.

Jaka pogoda czeka nas w ostatnich dniach kwietnia?

Na tę prognozę powinni zwrócić uwagę głównie ci, którzy w tych dniach wzięli urlop. Czy to była dobra decyzja? Na ten moment widać, że jak najbardziej. 

Od rana, w poniedziałek, 29 kwietnia ma być pogodnie. Temperatura wzrośnie do 17 stopni. Noc będzie nadal chłodna. Temperatura spadnie do 6 stopni. Nadal nie powinno padać.

Ostatni dzień kwietnia będzie chłodny. Jednak będzie nadal pogodne niebo. Na termometrach zobaczymy 14 stopni. Noc będzie tym razem pochmurna, z 4 stopniami na termometrach.

Czy majówka będzie udana?

Tym razem sytuacja się zacznie odwracać. Z dnia na dzień będzie coraz cieplej. W środę, 1 maja będzie zachmurzenie całkowite i będzie padał deszcz, temperatura wyniesie jednak 18 stopni. Nocą nadal będzie padał deszcz. Temperatura minimalna to 9 stopni.

Czwartek, 2 maja się rozpogodzi. Będzie 16 stopni i będzie zachmurzenie umiarkowane. Nocą będzie podobnie, a na termometrach ujrzymy 8 stopni. Nadal chmur będzie niewiele.

Podczas święta 3 maja prognozy pokazują, pogoda niewiele będzie się różnić od dnia poprzedniego. Nadal będzie słonecznie. Temperatura wzrośnie do 16 stopni. Noc będzie pochmurna i chłodniejsza od poprzednich. Temperatura to 5 stopni.

Jaka pogoda na ostatnie dni majówki?

Ostatnie dni majówki zapowiadają się nienajlepiej. W sobotę, 4 maja na termometrach zobaczymy 15 stopni, na niebie jednak nie zobaczymy słońca. Nocą temperatura spadnie do 7 kresek powyżej zera. Nadal prognozy nie przewidują rozpogodzeń. W dodatku ma padać deszcz.

Ostatni dzień majówki, niedziela, 5 maja będzie znów pochmurnym dniem dniem. Temperatura wzrośnie do 16 stopni. Ostatniej przedmaturalnej nocy będzie dość intensywnie padał deszcz. Nad ranem będzie 9 stopni.

Skoro nie w Polsce, to gdzie najlepiej spędzić majówkę?

Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta