Podrobione ubrania i perfumy warte prawie 3 mln zł zarekwirowane na targowisku

i

Autor: KAS Poznań Podrobione ubrania i perfumy warte prawie 3 mln zł zarekwirowane na targowisku

Podrobione ubrania i perfumy warte prawie 3 mln zł na targowisku

2021-11-24 9:42

Blisko 7 tys. sztuk podrobionych ubrań i perfum znanych marek o łącznej wartości prawie 3 mln zł zarekwirowali na targowisku w Szamotułach (woj. wielkopolskie) funkcjonariusze Straży Granicznej i KAS - poinformowały w środę rzeczniczki prasowe obu służb.

Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak poinformowała PAP, że podrobione produkty ujawnili pogranicznicy z placówki Poznań-Ławica oraz funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy w niedzielę patrolowali miejskie targowisko w Szamotułach.

Jak wskazała na siedmiu stoiskach obywatele Bułgarii handlowali podrobionymi butami oraz odzieżą i perfumami znanych marek. "Ujawniony towar to 6849 sztuk odzieży i perfum. Znalazły się tam czapki, koszulki, krótkie spodenki, legginsy, bluzy z kapturem, bielizna oraz buty sportowe, które zaopatrzone były w podrobione znaki towarowe znanych światowych marek. Wartość rynkowa ujawnionego towaru to prawie 3 mln zł" – podkreśliła.

"Ubrania zostały zabezpieczone, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze KAS" – podała rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Zgodnie z przepisami, sprawcy, który uczynił sobie z takiego procederu stałe źródło utrzymania grozi do pięciu lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE