Duży pożar w Wielkopolsce, spore straty

i

Autor: pixabay.com/ernie

POŻAR

Ogromny pożar w Wielkopolsce! 24 zastępy strażaków w akcji, która trwała 10 godzin. Duże straty

2023-06-01 15:49

Zapaliło się poddasze obory, gdzie magazynowane były słoma i zboże. Ogień szybko się rozprzestrzeniał. Do akcji zaangażowano aż 24 zastępy strażaków. Sytuację udało się opanować dopiero po 10 godzinach. Straty oszacowano na ponad 600 tys. złotych! W miejscowości Cienia Trzecia w powiecie kaliskim trzeba było ewakuować 40 krów.

Duży pożar obory w Wielkopolsce. Strażacy w akcji, ewakuacja krów

W miejscowości Cienia Trzecia w powiecie kaliskim zapaliło się poddasze budynku gospodarczego. - Ogień zauważono w środę po godzinie 13:00. Dostaliśmy zgłoszenie, że w oborze doszło do pożaru poddasza, gdzie magazynowane były słoma i zboże. Na miejsce wysłano 9 jednostek strażaków - relacjonuje nam kpt. mgr inż. Szymon Zieliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Szybko oceniono, że nie są to wystarczające siły. Ogień szybko się rozprzestrzeniał. Konieczna była ewakuacja 40 krów. - Ostatecznie na miejscu działały 24 zastępy strażaków. Akcja trwała do 23:30. Straty wyceniono na ponad 600 tys. złotych - podsumowuje kpt. Zieliński.

Przyczynę pożaru ustala policja.

Uratowali siostry z pożaru dostali medale
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE