Wyścig Autostopem

i

Autor: Wyścig Autostopem

Od 2023 roku w Poznaniu nie będzie Wyścigu Autostopem. Ubiegłoroczna edycja była ostatnią

Jak poinformowali organizatorzy w mediach społecznościowych, zeszłoroczna edycja Wyścigu Autostopem, która rozpoczęła się 2 maja 2022 była ostatnią. Wydarzenie, które od lat cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zakończyło się w Chorwacji dobiega końca w Poznaniu.

Wyścigi autostopem z Poznania

Przez prawie 10 lat z przerwą spowodowaną pandemią w 2020 i 2021 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dwuosobowe ekipy ścigały się z Poznania do różnych miejsc Europy. Jak poinformowali organizatorzy w poniedziałek, 23 stycznia edycja z 2022 roku była ostatnią.

Wydarzenie jednoczące ludzi

Każda edycja przyciągała wiele chętnych. Byli to pojedynczy ludzie, przyjaciele, ale i nawet rodziny z dziećmi. Jazda autostopem pokazywała życzliwość ludzi, którzy zabierali obcych w daleką podróż. Przy okazji były okazją do zobaczenia wielu ciekawych, dotąd nieodkrytych miejsc.

Koniec mimo ogromnej popularności

Mimo ogromnej popularności wydarzenia, organizatorzy kończą przygodę Wyścigu Autostopem w Poznaniu. Nie podają jednak przyczyny zaistniałej sytuacji. W poście opublikowanym na Facebooku organizatorzy dziękują wszystkim za wszystkie lata. Zaznaczają jednak, że o ile wydarzenie się kończy, nie kończą się znajomości.