Od 2023 roku w Poznaniu nie będzie Wyścigu Autostopem. Ubiegłoroczna edycja była ostatnią

2023-01-24 15:10
Wyścig Autostopem
Autor: Wyścig Autostopem

Jak poinformowali organizatorzy w mediach społecznościowych, zeszłoroczna edycja Wyścigu Autostopem, która rozpoczęła się 2 maja 2022 była ostatnią. Wydarzenie, które od lat cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zakończyło się w Chorwacji dobiega końca w Poznaniu.

Wyścigi autostopem z Poznania

Przez prawie 10 lat z przerwą spowodowaną pandemią w 2020 i 2021 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dwuosobowe ekipy ścigały się z Poznania do różnych miejsc Europy. Jak poinformowali organizatorzy w poniedziałek, 23 stycznia edycja z 2022 roku była ostatnią.

Wydarzenie jednoczące ludzi

Każda edycja przyciągała wiele chętnych. Byli to pojedynczy ludzie, przyjaciele, ale i nawet rodziny z dziećmi. Jazda autostopem pokazywała życzliwość ludzi, którzy zabierali obcych w daleką podróż. Przy okazji były okazją do zobaczenia wielu ciekawych, dotąd nieodkrytych miejsc.

Koniec mimo ogromnej popularności

Mimo ogromnej popularności wydarzenia, organizatorzy kończą przygodę Wyścigu Autostopem w Poznaniu. Nie podają jednak przyczyny zaistniałej sytuacji. W poście opublikowanym na Facebooku organizatorzy dziękują wszystkim za wszystkie lata. Zaznaczają jednak, że o ile wydarzenie się kończy, nie kończą się znajomości.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE