bieganie

i

Autor: pixabay.com

Obiekty sportowe Poznań - obostrzenia. Jakie zasady obowiązują? Co wolno, a czego nie?

2021-04-21 11:37

Obiekty sportowe Poznań - obostrzenia. Jakie zasady obowiązują? Co wolno, a czego nie? Od 16 kwietnia zmieniło się rozporządzenie w myśl którego możliwe jest już uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Co to oznacza dla osób, które chcą ćwiczyć na poznańskich obiektach sportowych. Jakie są limity, jakie obiekty są otwarte dla wszystkich chętnych? Sprawdź to na naszej stronie!

Obostrzenia - obiekty sportowe

Od 19 kwietnia dopuszczone jest współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez odpowiedni polski związek sportowy, aktywność sportowa dla wszystkich w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (max. 25 osób), współzawodnictwo, zajęcia i wydarzenia w ramach sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Nadal jednak nie można uprawiać sportu w siłowniach, klubach fitness - chyba, że jest się członkiem kadry narodowej. Dopuszczalne jest jednak uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Tak więc czy można już się umówić ze znajomymi na granie w tenisa czy koszykówkę? Jak korzystać z obiektów sportowych w Poznaniu?

Obiekty sportowe - maseczka jest konieczna?

Możliwe jest już uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Nie trzeba w tym wypadku nosić oczywiście maseczki. Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas).

Super Raport 20.04 (Goście: Prof. Marcin Matczak - WPiA UW, Jan Strzeżek - Porozumienie, gen. Waldemar Skrzypczak) Sedno Sprawy: Jacek Sasin

Obiekty sportowe w Poznaniu - gdzie uprawiać bezpiecznie sport?

KORTY TENISOWE

  • Do 25 kwietnia korty tenisowe odkryte przy ul. Gdańskiej (Młodzieżowy Ośrodek Sportowy) będą udostępniane chętnym. W podanym okresie zadaszone korty tenisowe Oddziału Rataje nie będą czynne. Planowane uruchomienie kortów odkrytych – maj 2021.

BOISKA

  • Obiekty na wolnym powietrzu: Golęcin, Młodzieżowy Ośrodek Sportowy na Śródce oraz Orlik na os. Piastowskim będą udostępniane zgodnie z harmonogramem obiektów. Limit osób korzystających z obiektów: 25. Limit nie dotyczy kadrowiczów, zawodników lig zawodowych oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportow.

Tor Regatowy Malta

  • Tor Regatowy będzie udostępniany wyłącznie zawodnikom kadry narodowej oraz dzieciom i młodzieży uczestniczącym we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Pływalnie

  • Kursy nauki, doskonalenia pływania i inne zajęcia sportowo-rekreacyjne prowadzone na pływalniach Atlantis, Chwiałka, Rataje i Winogrady zostają przesunięte na okres, w którym przepisy umożliwią ich kontynuację. Pływalnie Atlantis, Chwiałka, Rataje będą czynne wyłącznie dla osób i podmiotów uprawnionych – tj. w ramach zajęć i indywidualnych treningów osób powołanych do kadry narodowej przez odpowiedni polski związek sportowy.

Lodowiska

  • Z Lodowiska Chwiałka mogą korzystać wyłącznie zawodnicy kadry narodowej, działający w ramach sportu zawodowego oraz dzieci i młodzież uczestnicząca we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Nie będzie ślizgawek dla publiczności, kursów nauki jazdy i pozostałych zajęć.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sport na świeżym powietrzu - od kiedy można?

Zgodnie z najnowszymi przepisami Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadzają ograniczenia w działalności obiektów sportowych. Zmiany będą funkcjonowały do 25 kwietnia 2021 r. Więcej ogłosi niebawem Minister Zdrowia, który najprawdopodobniej obowiązujące ograniczenia przedłuży.