NOWE PARKOMATY na Wildzie i Łazarzu! Kierowców czeka REWOLUCJA! [SZCZEGÓŁY]

2021-01-13 19:00 DR
Nowy parkomat SPP Poznań
Autor: Angelika Szubarga Nowy parkomat SPP Poznań

Parkingowa rewolucja coraz bliżej! Mowa oczywiście o wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania na Wildę oraz Łazarz. Jednak nie tylko sam fakt wprowadzenia strefy będzie dla kierowców nowością. Nowe będą również parkomaty. Takich urządzeń w Poznaniu jeszcze nie było. Czym będą się one różniły od maszyn, które znamy z ulic stolicy Wielkopolski? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Parkomaty nowej generacji stanęły już na ulicach Wildy i Łazarza. Ma to oczywiście związek z wprowadzeniem tam Strefy Płatnego Parkowania. Ta zacznie obowiązywać tam już 1 lutego. Urządzenia mają niespotykane dotąd w Poznaniu funkcje. 

Najważniejszą nowością będzie konieczność podawania numeru rejestracyjnego pojazdu przy dokonywaniu płatności. Dzięki temu nie będzie wątpliwości, czy opłata za parkowanie została uiszczona i za jaki pojazd. 

Powiedziała nam Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Nowe parkomaty to jednak też szereg udogodnień dla kierowców. To między innymi możliwość płatności kartą lub BLIKiem. 

 Ważną zmianą i taką nowością będą również kody QR, które będą drukowane na biletach. W tym kodzie QR będzie zapisany numer rejestracyjny pojazdu. 

Dzięki temu wystarczy zeskanować stary bilet z danej strefy i można przedłużyć czas postoju, a także - co również jest nowością - zapłacić karę za nieopłacony postój. Czy takie parkomaty pojawią się w innych miejscach w Poznaniu, gdzie obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania? Póki co miasto nie planuje takich zmian. 

Sedno Sprawy - Szymon Hołownia