Na rehabilitację pocovidową mogą zgłaszać się wielkopolscy ozdrowieńcy!

2022-01-14 18:31
Rehabilitacja pulmonologiczna: na czym polega i co daje?
Autor: Getty Images

Ta prowadzona jest stacjonarnie, ambulatoryjnie oraz w formie wizyt domowych i pomaga powrócić do sprawności sprzed choroby.

Skierowana jest do pacjentów, którzy po przechorowaniu COVID-19 cały czas odczuwają niepokojące objawy, takie jak duszności, uporczywy kaszel, zaburzenia neurologiczne czy nadmierne osłabienie. 

- mówi Marta Żbikowska-Cieśla z NFZ i dodaje, że z rehabilitacji można skorzystać w ciągu 12 miesięcy po przejściu covid-19. W jej ramach są wykonywane między innymi: hydroterapie, fizykoterapie, masaże lecznicze, treningi oddechowe i wytrzymałościowe.

Skierowanie może wystawić lekarz rodzinny lub lekarz, który opiekował się pacjentem podczas chorowania na COVID-19. Może to być lekarz z oddziału covidowego, który wypisuje pacjenta do domu i widzi, że taki pacjent wymaga jeszcze rehabilitacji. 

W Wielkopolsce z rehabilitacji można skorzystać stacjonarnie w 20 miejscach. Dotąd poddało się jej już blisko tysiąc osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE