Podwyżki cen ciepła: Czy mieszkańcy zaopatrywani przez Veolię zapłacą więcej?

2022-01-14 16:00
Grzejnik, kaloryfer
Autor: Adam Jagielak/SUPER EXPRESS Grzejnik, kaloryfer

Mieszkańcy Winograd mogą spać spokojnie, podwyżki cen ciepła nie będzie - mówi nam prezes Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady. Veolia Energia Poznań wyjaśnia czy czekają nas podwyżki.

Mieszkańców korzystających z ciepła dostarczanego przez Veolia Energia Poznań​ mogą w najbliższych tygodniach spać spokojnie! Ceny energii dostarczanej przez poznańską elektrociepłownie nie pójdą w górę co najmniej do czasu, aż Urząd Regulacji Energetyki nie opublikuje raportu cen za poprzedni rok. Taka publikacja ukazuje się na koniec marca.

Wcześniej, czyli przed marcem nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy i od kiedy będą zmiany kosztów ciepła w miejskiej sieci

mówi Agnieszka Nowak z Veolia Energia Poznań. Poznańska elektrociepłownia dostarcza ciepło do blisko pół miliona osób w całej aglomeracji. Należą do nich mieszkańcy Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady, którzy zdaniem prezesa Jana Marciniaka mogą spać spokojnie.

Od 1 stycznia tego roku nie ma zmiany ceny i według informacji podanych nam przez Veolię zmiany nastąpią w lipcu i mogą wynieść 10%.

Dodajmy, 320 z 500 tysięcy mieszkańców zaopatrywanych w ciepło przez Veolię to mieszkańcy Poznania.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 14.01.2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE