Turystyka

Na otwarcie tej plantacji czekają wszyscy miłoścnicy... lawendy. To jedno z najbardziej aromatycznych miejsc w Wielkopolsce [ZDJĘCIA]

Śmiało można stwierdzić, że jest to najbardziej zapachowy region w Wielkopolsce. W Lądzie - na zboczu malowniczej pradoliny Warty - można odwiedzać wyjątkową plantację lawendy. Chcecie nacieszyć swoje oczy i poczuć unoszący się w powietrzu aromat lawendy? Szczegóły w artykule.

Lawendowy Ląd. Poznaj tę plantację

Jeżeli jeszcze nie byliście w tym miejscu, to koniecznie musicie się tam wybrać. Lawendową plantację znajdziecie pod adresem Lawendowa 8, 62-405 Ląd. Warto odwiedzić tę okolicę, gdy rozkwitnie lawenda. To urocze miejsce znajduje się na zboczu malowniczej pradoliny Warty, z kolei dookoła rozciągają się widoki na rozległy Nadwarciański Park Krajobrazowy.

Lawendowy Ląd. Doskonałe miejsce na relaks, deser i wyjątkową fotografię!

Na terenie plantacji działa kawiarenka, która oferuje wiele produktów z dodatkiem lawendy. To tutaj możecie spróbować kawę, lody czy ciastka z dodatkiem tej rośliny!

A potem czas na spacer! Uwierzcie nam, że nie ma nic przyjemniejszego niż spacer wśród lawendy z lawendową kawą w dłoni. To miejsce cieszy się także ogromną popularnością, wśród rodzin z dziećmi, par młodych, które korzystają z urokliwych krajobrazów podczas sesji małżeńskich, a także seniorów, którzy relaksują się na leżakach. 

Dodatkowo na terenie Lawendowego Lądu, rozprowadzane są suszone lawendy, a także wiele akcesoriów z dodatkiem tej aromatycznej rośliny.

Z informacji, które przekazała nam właścicielka terenu, na ten moment trudno określić czas rozkwitu lawendy. Wszystko przez warunki pogodowe i znacznie wyższe temperatury w porównaniu do ubiegłych lat.

Sprawdźcie, jak tam jest pięknie!

Jakie kwiaty kwitną latem w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze