Muzeum Lecha otwarte! Kiedy można je zwiedzać?

2023-02-07 8:27

Muzeum Lecha Poznań już otwarte! Wszyscy zainteresowani mogą je zwiedzić. Samo muzeum znajduje się na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Wewnątrz można zobaczyć wiele eksponatów upamiętniających wyjątkowe chwile z historii Kolejorza.

Muzeum Lecha Poznań to inwestycja, której idea zrodziła się już kilkanaście lat temu. Pomysł nabrał jednak kształtów dopiero w ubiegłym, jubileuszowym dla Kolejorza, roku. Muzeum umiejscowione zostało nieopodal szatni i wyjścia na murawę, tak aby jednocześnie być w samym sercu stadionu, jak również na trasie wycieczek dla odwiedzających.  Muzeum łącznie kosztowało 2,5 mln zł i zostało w pełni sfinansowane z budżetu klubu. Uroczyste otwarcie miało miejsce 19 grudnia, jednak dla zwiedzających jest ono dostępne od poniedziałku, 30 stycznia.

Muzeum Lecha Poznań - kiedy można je zwiedzać?

Wizyta w muzeum jest dodatkową częścią wycieczki stadionowej, której czas wynosi 75 minut. W tym przypadku ceny biletów to 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy). Możliwe jest także indywidualne zwiedzanie jedynie muzeum i w tym przypadku ceny to 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Każdą grupę będzie oprowadzał przewodnik. Bilety można kupić na stronie klubu.

Zwiedzanie samego muzeum, bądź uczestniczenie w wycieczce po stadionie jest możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 17:30, a także w sobotę od 10:00 do 15:00. 

Harmonogram zwiedzania od poniedziałku do piątku::

 • 10:00 - wycieczka + muzeum
 • 11:15 - muzeum
 • 12:30 - wycieczka + muzeum
 • 13:45 - wycieczka + muzeum
 • 15:00 - wycieczka + muzeum
 • 16:15 - muzeum
 • 17:30 - wycieczka + muzeum

Harmonogram zwiedzania w sobotę:

 • 10:00 - wycieczka + muzeum
 • 11:15 - muzeum
 • 12:30 - wycieczka + muzeum
 • 13:45 - wycieczka + muzeum
 • 15:00 - muzeum

Muzeum Lecha Poznań - co można w nim zobaczyć!

Przede wszystkim można podziwiać puchary zdobyte przez Kolejorza. Poza tym znajduje się w nim wiele pamiątek związanych z historycznymi dla klubu wydarzeniami. Wśród nich jest chociażby nagroda dla zawodnika meczu, jaką otrzymał Bartosz Bosacki po meczu Mistrzostw Świata przeciwko Kostaryce w 2006 roku. To jak dotąd jedyny lechita, który zdobył bramkę na imprezie najwyższej rangi.

Ponadto w gablotach prezentowane są m.in. bluza bramkarska Piotra Mowlika z finałowego spotkania Pucharu Polski - pierwszego trofeum w dorobku Kolejorza, czy rękawice Ivana Turiny ze spotkania z Feyenoordem Rotterdam. Swoje "kąciki" otrzymali najlepsi strzelcy w historii Lecha - Teodor Anioła oraz Robert Lewandowski. W przypadku tego drugiego, do zobaczenia jest pierwsza strona jego kontraktu z klubem podpisanego w czerwcu 2008 roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE