Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich

2021-09-20 8:30
Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich
Autor: materiały prasowe Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Już za tydzień Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się Mekką fanów podróży, biwakowania, kamperów, przyczep. Wszystko za sprawą odbywających się w dniach 24-26 września targów TOUR SALON i targów CARAVANS SALON POLAND oraz Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. Cała ekspozycja zajmie łącznie 4 pawilony.

TOUR SALON – odkryj smak przygody

TOUR SALON to przede wszystkim prezentacja miejsc wartych odwiedzenia w Polsce, ale nie tylko. Na targach ofertę turystyczną zaprezentuje ponad 10 regionów, w tym m.in. województwo dolnośląskie, małopolskie i mazowieckie, które będą zachęcać do całorocznego korzystania z bazy turystycznej. Miasta, w tym Gdańsk, Olszyn, Wrocław odkryją przed gośćmi targów ofertę krajowych city breaków. Będzie można poznać polskie marki turystyczne, zasięgnąć informacji o szlakach turystycznych: lądowych, wodnych i rowerowych. Powiat poznański ze swoimi partnerami zaprezentuje natomiast szlaki kulinarne Dolnego Śląska, Mazur i samej Wielkopolski, a ich prezentacji będą towarzyszyć konkursy i degustacje. Nie zabraknie też oferty przewoźników oraz organizatorów wypraw do takich miejsc jak Amazonia, Nepal czy Islandia.

Podczas TOUR SALON planowany jest także szereg atrakcji dla całych rodzin. Na młodych podróżników będą czekać m.in. warsztaty malowania elementów makiety na ekspozycji Kolejkowo, zabawy z suchym lodem oraz pokazy doświadczeń z Hydropolis, warsztaty wikliniarskie i stolarskie z Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Swoją premierę będzie miał specjalny projekt pt. „Śladami architektury targowej”. Podczas spotkania nie zabraknie ciekawostek i odpowiedzi na takie pytania jak co wspólnego ma zespół Queen z poznańską „Iglicą”, po co na targi wjeżdżał pociąg oraz czy można postawić pałac w 6 miesięcy. Prelekcja rozpoczęta na scenie zakończy się wycieczką po terenie MTP w towarzystwie Jakuba Głaza, krytyka architektury.

Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich
Autor: materiały prasowe Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich

CARAVANS SALON – nieustanne dążenie do wolności

Udział w targach Caravans Salon zapowiedziały niemal wszystkie czołowe, marki i dystrybutorzy kamperów, przyczep i sprzętu turystycznego. Dzięki wystawcom takim jak: CarGO, Elcamp RV, Centrum Caravaningowe, Camel-Camp, Knaus, ACK Benimar czy M-Camp, zobaczymy marki takie jak: Adria, Benimar, Hobby, Frankia, Rapido, Dethleffs, Globe Traveller, Knaus czy Pilote i wiele innych, które pokażą wszystko, co najlepsze w swojej ofercie

Będzie też okazja do zobaczenia kilkudziesięciu polskich premier kamperów i przyczep, a nawet całych marek, ponieważ dla marek Ahorn, LMC czy Kamman Mobil będą to pierwsze targi w Polsce. Podobnie marka Rapido, która wystawi się w sposób bezpośredni, prezentując całą ofertę koncernu w jednym miejscu.

Nie zabraknie też producentów kampervanów i firm zajmujących się przerabianiem, budową i adaptacją pojazdów turystycznych takich jak Wavecamper, Camper4Mountains, Egoe, VOSCO czy EscapeVans i wielu innych. Swoją obecność potwierdzają też kolejne firmy zajmujące się akcesoriami, serwisem czy detailingiem kamperów i przyczep.

Ponadto dla zwiedzających, oprócz ekspozycji, będą dostępne 2 strefy specjalne: Strefa Retro oraz Strefa Hand Made/Vanlife, które pozwolą zwiedzającym na poznanie historii caravaningu na przykładzie konkretnych modeli. W strefie Retro zobaczymy ponad 20 kultowych i klasycznych modeli kamperów i przyczep. Wystawcy w Strefie Hand Made/Vanlife pokażą jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera oraz jak żyć w nim „na pełen etat”. Uzupełnieniem ekspozycji będzie XII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, odbywający się w ramach targów CARAVANS SALON, na którym zameldują się ekipy z całej Polski i nie tylko.

Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich
Autor: materiały prasowe Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Spotkania z podróżnikami, życie w stylu #vanlife

Sercem targów będzie, jak co roku, targowa scena, wspólna dla TOUR SALON i CARAVANS SALON. Zaproszeni goście, którzy na niej wystąpią, to niewątpliwie „Giganci (w) podróży” – chętni do podejmowania podróżniczych wyzwań. Łukasz Supergan – mistrz długodystansowych wypraw opowie o zimowym przejściu gór Polski, przez polską część Sudetów i Karpat, wzdłuż południowej granicy Polski. Z kolei Bartek Szaro zrelacjonuje pierwszy etap projektu "50 rzek”, którego celem jest przepłynięcie i opisanie 50 najciekawszych odcinków na polskich rzekach w zgodzie z duchem zrównoważonego rozwoju turystyki. To nie lada gratka dla pasjonatów wypraw kajakowych. W gronie Gigantów (w) podróży wystąpi także Marcin Jakub Korzonek. Opowie on o projekcie Kross The Record 2020 - samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile, zmaganiach z przeciwnościami losu i przyrodą oraz próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. A ci, którzy chcieliby poznać uroki Wielkopolski poza utartym szlakiem powinni udać się na prelekcję Pauliny i Michała, autorów bloga Addicted2Travel.

Na scenie targowej pojawią się także miłośnicy caravaningu. Wystąpią m.in. Kasia i Łukasz – twórcy projektu PodróżoVanie oraz Zosia i Kuba, czyli Foxes in Eden, którzy postawili wszystko na jedną kartę porzucając dotychczasowe, stacjonarne życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności. O swojej pasji podróżowania kamperem opowiedzą też Aga i Bartek, czyli autorzy bloga i vloga Calluna Trip.

Program wydarzeń TOUR SALON i CARAVANS SALON >>

Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich
Autor: materiały prasowe Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Śladami Marzeń

Targowa scena to nie jedyne miejsce które wciągnie zwiedzających w wir podróżniczej pasji. W kultowej Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. Finaliści konkursu o „Złoty Ślad” zabiorą widzów ma piękną wyprawę dookoła świata. W planie podróży są m.in. Laos, Birma, Wenezuela, Namibia, Stany Zjednoczone, Kanada i Archipelag Raja Ampa, ale będzie można wysłuchać też prezentacji odkrywających piękno naszego kraju i posłuchać np. Doroty Chojnowskiej odkrywającej skarby Polski czy Katarzyny Augustyn, która podzieli się wrażeniami z Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Weekend 24-26 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich zapowiada się niezwykle interesująco i niewątpliwie będzie silnym impulsem, mimo zakończonych właśnie wakacji, do planowania kolejnych wypraw, tych dalekich, jak i bliskich. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden bilet.

Więcej informacji: www.tour-salon.pl i www.caravanssalon.pl.

Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich
Autor: materiały prasowe Moc podróżniczych emocji na Międzynarodowych Targach Poznańskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE