Obama

i

Autor: Shutterstock Obama

Wydarzenia

Michelle Obama odwiedzi Poznań. Co ma w planach była pierwsza dama USA?

2024-02-21 11:49

Michelle Obama w maju odwiedzi Poznań. Żona byłego prezydenta USA weźmie udział w wydarzeniu IMPACT'24 - jak informują organizatorzy to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza byłą pierwszą damą do Stolicy Wielkopolski zawita także wiele innych znanych osobistości.

Michelle Obama przyjeżdża do Poznania. Co w planach żony byłego prezydenta USA?

Michelle Obama będzie top speakerem na konferencji Impact, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 15-16 maja. Będzie to pierwsza wizyta byłej pierwszej damy USA w Polsce. Warto zaznaczyć, że według spekulacji amerykańskich mediów Michelle Obama może rozważać start w listopadowych wyborach prezydenckich. Była pierwsza dama mogłaby zastąpić Joego Bidena, który podczas konwencji Partii Demokratycznej w Chicago miałby zrezygnować z ubiegania się o Biały Dom.

Michelle Obama to nie tylko była pierwsza dama USA, ale także autorka dwóch książek - pamiętnik "Becoming. Moja historia" - który stał się bestsellerem, a także "Światło w nas. Jak żyć w niepewnych czasach".  Praca Michelle Obamy od czasu, gdy została Pierwszą Damą, buduje na jej uznanej karierze w służbie publicznej. Jako Pierwsza Dama popierała cztery główne inicjatywy: Let’s Move! pracowała nad pomocą rodzicom w wychowywaniu zdrowszych dzieci; Joining Forces honorowała i wspierała żołnierzy, weteranów i ich rodziny; Reach Higher — nadal pracuje nad tą inicjatywą — zachęcała młodych ludzi do podjęcia wyższego wykształcenia; a Let Girls Learn promowała edukację dziewcząt na całym świecie, inicjatywa ta położyła fundamenty pod Girls Opportunity Alliance. Zanim jej mąż został wybrany na prezydenta i jej świat zmienił się z dnia na dzień, pełniła funkcję Wiceprezydenta ds. Społecznych i Zewnętrznych University of Chicago Medical Center, a także Dziekana ds. Obsługi Studentów.

IMPACT'24 - niezwykłe wydarzenie w Poznaniu

Była żona prezydenta USA to nie jedna znana osobowość jaka pojawi się na IMPACT'24.  Wśród innych gości są m.in. była premier Finlandii Sanna Marin czy aktor i reżyser Jesse Eisenberg. IMPACT'24 to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Całe wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 maja. Na wydarzenie wejść może każdy. Jest jednak mały szczegół - trzeba zakupić bilet. A ich ceny mogą zaskakiwać. Obecnie za wejściówkę trzeba zapłacić 4900 złotych. Jednak z biegiem czasu będzie coraz drożej - od 22 marca cena wzrośnie do 6900 zł, a po 25 kwietnia do 7900 złotych. 

Można także wykupić dostęp cyfrowy. Ten jest nieco tańszy - obecnie musimy za niego zapłacić 399 złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

IMPACT'24 odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jak wyglądało kiedyś to miejsce? zobaczcie w naszej galerii!