mBank / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: materiały prasowe mBank / zdjęcie ilustracyjne

Bankowość

mBank: Kiedy przelew? Sesje przychodzące i wychodzące [GODZINY KSIĘGOWANIA]

2024-05-17 7:52

O której mBank robi przelewy? To pytanie bardzo często zadajemy sobie, gdy czekamy na wypłatę od naszego pracodawcy. Dlatego też sprawdzamy, kiedy jest sesja przychodząca i wychodząca mBanku. Szczegóły w artykule.

mBank - sesje elixir

Podczas zakupów przez internet większość osób korzysta z platform, które umożliwiają szybkie przelewy. Jednak w przypadku wynagrodzenia lub wymiany pieniędzy z urzędami czy innymi instytucjami, trzeba zdać się na tradycyjne przelewy. Te mają to do siebie, że pieniądze nie zawsze pojawiają się u odbiorcy w krótkim czasie. W zależności od tego kiedy nadawca wykona przelew, pieniądze mogą „iść” do odbiorcy nawet kilkanaście godzin. W jakich godzinach przychodzą i wychodzą przelewy w banku mBank? Godziny księgowania przedstawiamy Wam poniżej.

mBank - sesje przychodzące [GODZINY KSIĘGOWANIA]

Sesje przychodzące to godziny, po których pieniądze powinny być dostępne na koncie odbiorcy przelewu. Sesje przychodzące mBank ma trzy razy dziennie:

  • I sesja – 11:15
  • II sesja – 15:00
  • III sesja – 18:15

To właśnie po tych godzinach na Waszych kontach pojawią się pieniądze, gdy ktoś wykona Wam przelew.

mBank - sesje wychodzące [GODZINY KSIĘGOWANIA]

Sesje wychodzące natomiast są to godziny, w których pieniądze ''zostają wysłane'' z Waszego konta jeżeli robicie przelew komuś. Sesje wychodzące mBank ma również trzy razy dziennie:

  • I sesja – 5:55
  • II sesja – 9:55
  • III sesja – 13:25

To właśnie w tych godzinach pieniądze „wychodzą” od Was i ruszają do odbiorcy. Jeżeli jednak zależy Wam na szybkim przesłaniu pieniędzy do drugiej osoby warto pomyśleć nad przelewem natychmiastowym. W niektórych bankach są one bezpłatne. Kolejną opcją jest przelew BLIK. Ten na konto odbiorcy trafia zaledwie w kilkanaście sekund.

QUIZ. Słynne teleturnieje lat 90. Pamiętacie je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
"Wielką grę" prowadziła...
Most w Ostrowie zdemontowany!