Wielki Marsz Równości w Poznaniu

i

Autor: Grupa Stonewall / Facebook

WYDARZENIA

Marsz Równości w Poznaniu. Tak wygląda trasa tegorocznej parady

2023-07-01 9:29

Marsz Równości w Poznaniu odbędzie się w sobotę (1 lipca). Marsz będzie kulminacyjnym momentem Poznań Pride Week 2023, który trwa od 24 czerwca do 2 lipca. Tak wygląda trasa Marszu Równości 2023 w Poznaniu.

W roku 2023 marsz będzie kulminacyjnym momentem Poznań Pride Week 2023, który trwa od 24 czerwca do 2 lipca. Kiedy więc odbędzie się sam Marsz Równości w Poznaniu? Został on zaplanowany na sobotę, 1 lipca. Początek o godz. 15:00.

Trasa Marszu Równości w Poznaniu

Poznaliśmy już także trasę tegorocznego marszu. Uczestnicy wystartują z okolic CK Zamek na ulicy Święty Marcin, później przejdą przez Mostu Uniwersytecki, rondo Kaponiera, ulicami Roosevelta, Głogowska, Hetmańską, Reymonta, przez rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Bukowską i ponownie przez Roosevelta, Kaponierę, Most Uniwersytecki. Zakończenie Marszu przy CK Zamek.

Swój udział w wydarzeniu już zapowiedziało tysiące osób. 

Marsz Równości w Poznaniu - utrudnienia

W związku z Marszem Równości w Poznaniu mogą występować utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie natomiast zupełna nowość - Pride Fest, który zaplanowano na 29 czerwca - 1 lipca. Grupa Stonewall zapowiada, że to pierwszy taki festiwal w Polsce. Od czwartku do soboty na festiwalowej scenie dziedzińca CK Zamek zobaczycie i usłyszycie polskie i zagraniczne gwiazdy sceny muzycznej i dragowej. DJ-sety i imprezy taneczne. Na scenie pojawią się m.in. Natalia Nykiel, Baasch, Bass Brass, Novika, Shyness! czy Himera. Ceny biletów za jeden dzień zaczynają się od 99 złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!