Mariusz Rumak przestanie pełnić funkcję trenera Lecha Poznań? Dymisja może nastąpić w najbliższych godzinach

i

Autor: PAP/Art Service Mariusz Rumak przestanie pełnić funkcję trenera Lecha Poznań? Dymisja może nastąpić w najbliższych godzinach

Sport

Mariusz Rumak przestanie pełnić funkcję trenera Lecha Poznań? Dymisja może nastąpić w najbliższych godzinach

2024-04-15 7:38

Przygoda Mariusza Rumaka z Lechem Poznań nie jest zbyt udana. Kolejorz traci wiele punktów, a po ostatnim meczu najprawdopodobniej przelała się czara goryczy. Wiele na to wskazuje, że zarząd klubu ma już dość Mariusza Rumaka, który ma zostać zwolniony.

Koniec Mariusza Rumaka w Lechu?

Lech Poznań w sobotę przegrał z Puszczą Niepołomice 1:2. Wydaje się, że to spotkanie przelało czarę goryczy we władzach Kolejorza, które mają już dość tymczasowego trenera Mariusza Rumaka.

- Nie zdziwiłbym się, gdyby Mariusz Rumak został zdymisjonowany i Rafał Janas przejął stery do końca sezonu - powiedział dziennikarz Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl.

W poniedziałek (15 kwietnia) w Lechu odbywa się tzw. spotkanie komunikacyjne, podczas którego może nastąpić koniec nieudanych rządów Rumaka.

Doniesienia portalu meczyki.pl potwierdza "Głos Wielkopolski", który uważa, że już w najbliższym meczu Lecha poprowadzi Rafał Janas, który był asystentem Rumaka.

Rumak w Lechu. Brutalne statystyki

Mariusz Rumak zastąpił zimą na stanowisku trenera Johna van den Broma. Polak miał być szkoleniowcem do końca sezonu. Lecha poprowadził w dziesięciu meczach i wygrał zaledwie cztery.

Lech mimo słabych występów ciągle ma szansę na mistrzostwo Polski. Duża w tym "zasługa" innych zespołów, które także tracą masowo punkty. Kolejorz plasuje się na trzecim miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy i do prowadzącej Jagiellonii traci cztery "oczka". Do zakończenia sezonu pozostało sześć kolejek. 

Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Kibice na meczu PKO BP Ekstraklasy

Tak kibice Lecha Poznań świętują mistrzostwo Polski