Diana, księżna Walii

i

Autor: Russ Quinlan flickr.com

Aukcje

Legendarny sweter księżnej Diany sprzedany. Kolosalna cena zaskoczyła wszystkich

Ten sweter kojarzą wszyscy, a zwłaszcza fani rodziny królewskiej, był czerwony w białe owieczki marki Warm and Wonderful, należał do księżnej Diany. Niedawno słynny sweter został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku. Szczęśliwy nabywca zapłacił za niego sumę 14 razy większą od ceny wywoławczej!

To najdroższy sweter kiedykolwiek sprzedany na aukcji

Minęło 26 lat od śmierci księżnej Diany. Ludzie ją uwielbiali, więc nic dziwnego, że wszystkie osobiste rzeczy księżnej, które pojawiają się na aukcjach, są bardzo rozchwytywane. Ostatnio furorę zrobił ulubiony sweter Diany - czerwony w białe owieczki.

Aukcja odbyła się w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby’s. Należący do księżnej Diany słynny czerwony sweter, został sprzedany za kolosalną kwotę w wysokości 1,14 miliona dolarów - podaje brytyjski dziennik "The Guardian", czytamy w "Rzeczpospolitej".

Czy sweter symbolizował emocje księżnej Diany?

Pierwszy raz księżna Diana została sfotografowana w swetrze firmy Warm and Wonderful w 1981 roku – około miesiąc przed ślubem z księciem Karolem. Sweter często opisuje się jako symboliczny, ponieważ wśród wielu białych owiec, znajduje się jedna czarna.

Historycy mody są zwykle jednak zdania, że księżna Walii zakładając sweter niczego nie chciała zasugerować – uważają, że zwyczajnie przepadała za stylem uwielbianym przez osoby z wyższych sfer – „Sloane Ranger” – i dlatego pomogła go spopularyzować - informuje "Rzeczpospolita".

Sweter odnaleziony pod 40 latach

Ciekawa jest sama historia, tego kultowego swetra. Lata temu, gdy księżna uszkodziła swój sweter, odesłała go do projektantek z prośbą o naprawienie go. Firma wysłała wówczas Dianie nowy sweter, a o starym zapomniano. W marcu 2023 roku przypadkowo odnaleziono pudełko, w którym znajdował się słynny sweter księżnej Diany. Trafił on na aukcję w Sotheby’s. Dodajmy, że księżna Diana pokazała się publicznie w swetrze tylko dwa razy: podczas meczu polo w roku 1981 oraz w roku 1983 - relacjonuje "Rz".

Mimo wszystko sweter zyskał ogromną popularność i dlatego sprzedano go za olbrzymią sumę. Licytacja, która odbyła się 14 września w głównej siedzibie Sotheby’s na Manhattanie, zaskoczyła wszystkich. Czerwony sweter w owieczki, sprzedano za kwotę 14 razy większą niż wynosiła jego cena wywoławcza, bo za 1,14 miliona dolarów!

Podrobione ubrania lądowały na aukcjach. Oszukali firmy na ponad milion złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE