Nieprzyjemna niespodzianka. Lech przegrywa w ostatnich minutach!

2023-11-26 19:29

W niedzielę przy ulicy Bułgarskiej rozegrano mecz 16. kolejki spotkań PKO Ekstraklasy. Lech na własnym boisku podejmował łódzki Widzew. Mecz zakończył się wygraną gości 1:3. Dwa ostatnie gole dla Widzewa padły jednak w doliczonym czasie gry.

16. kolejka PKO BP Ekstraklasy: Lech przy Bułgarskiej zagrał z Widzewem

Po przerwie na reprezentację powróciło ligowe granie! Do gry wrócił więc Kolejorz, który w niedzielne popołudnie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej podejmował Widzew Łódź. Drużyna Kolejorza była zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak jak się okazało faworyt nie zawsze wygrywa.

Niestety, pomimo tego, iż to Lech był zdecydowanym faworytem spotkania, wygrała drużyna gości. Widzew mógł wyjść na prowadzenie już w 6. minucie spotkania, kiedy to rzutu karnego nie wykorzystał Jordi Sanchez. Widzew wyszedł jednak na prowadzenie w 16. minucie. Bramkę strzelił Fran Alvarez. Taki wynik utrzymywał się aż niemal do końca spotkania. Kolejorz przeważał, jednak wiele z tego nie wynikało. Bramkarza gości udało się pokonać dopiero w 88. minucie. Bramkę zdobył Jesper Karlstrom.

Kiedy wydawało się, że Kolejorz uratuje punkt, a być może pokusi się o pełną pulę, Widzew wyprowadził zabójczy cios. Gola w 93. minucie na wagę trzech punktów dla Widzewa zdobył Antoni Klimek. Jakby tego było mało, trzy minuty później Bartłomiej Pawłowski ustalił wynik spotkania na 1:3.

Niestety trzy punkty pojechały do Łodzi.

Lech Poznań - Widzew Łódź 1:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Fran Alvarez (17), 1:1 Jesper Karlstroem (88), 1:2 Antoni Klimek (90+3), 1:3 Bartłomiej Pawłowski (90+6).

Żółta kartka - Lech Poznań: Antonio Milic, Radosław Murawski. Widzew Łódź: Luis da Silva, Dominik Kun, Bartłomiej Pawłowski.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 25 811.

Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Joel Pereira, Miha Blazic, Antonio Milic, Elias Andersson (63. Dino Hotic) - Adriel Ba Loua (63. Ali Gholizadeh), Radosław Murawski, Filip Marchwiński (77. Filip Szymczak), Jesper Karlstroem, Kristoffer Velde - Mikael Ishak.

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Patryk Stępiński (59. Paweł Zieliński), Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Luis da Silva (80. Bartłomiej Pawłowski) - Dominik Kun, Marek Hanousek, Fran Alvarez (80. Andrejs Ciganiks) - Fabio Nunes (59. Ernest Terpiłowski), Jordi Sanchez (72. Imad Rondic), Antoni Klimek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?