Utrudnienia - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: hak, archiwum

Utrudnienia

Latem remont alei Niepodległości w Poznaniu

2024-02-23 15:23

Szykuje się kolejny remont w centrum miasta. Latem drogowcy mają zająć się aleją Niepodległości. Obecnie co chwila można napotkać tam dziury.

Prace drogowe ponownie zawitają do centrum Poznania. Remont al. Niepodległości w Poznaniu

Na tę drogę kierowcy skarżą się od dawna. Liczne dziury doskwierają najbardziej na odcinku między ulicą Edwarda Taylora a Niezłomnych.

- Wtedy, kiedy będziemy mieć oszacowane koszty i uzgodnione z Miejskim Inżynierem Ruchu projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prac, wtedy będziemy dokładnie wiedzieli w jakim okresie ten remont się faktycznie odbędzie, ile będzie trwał, ile będzie kosztował - mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich i dodaje, że również wtedy wyjaśni się kwestia objazdów tej ulicy.

Spółka dodaje, że problemy mogą być spowodowane aktualną pogodą. Zima to czas, w którym do ZDMu-u wpływa wiele próśb o łatanie dziury w asfalcie. Nie ma informacji, żeby ulica alei Niepodległości była jakąś szczególną na mapie Poznania.

Inspektorzy drogowi po zapoznaniu się z problem, do czasu remontu przeprowadzą standardowe prace, mające na celu załatanie dziur w asfalcie.​ Przypomnijmy, że również latem z użytkowania ma zostać wyłączony most dworcowy.