Koszary Kultury - nowe miejsce na mapie Poznania

i

Autor: FB/Koszary Kultury

Koszary kultury ruszają już 3 lipca, to nowe miejsce na mapie Poznania!

2021-06-24 7:38

Miejsce powstaje na 5 hektarowym terenie pomiędzy ulicą Grunwaldzką, Ułańską i Matejki, w którym docelowo ma powstać nowa inwestycja. Jednak deweloperzy oddali to miejsce do czasu rozpoczęcia prac. To pierwsze takie działanie w Polsce, nazywane - tymczasowym zagospodarowaniem.

Koszary Kultury to będzie miejsce dla każdego - dzieci, dorosłych, czy seniorów, zapewniają organizatorzy. Będą tam wydarzenia kinowe, warsztaty artystyczne, działania ekologiczne, związane z samorozwojem, czy sportem.

Podczas otwarcia poznaniacy będą mogli między innymi obejrzeć bezpłatny podwójny seans kinowy, który rozpocznie się o godzinie 23. Na uczestników będą czekały frytki belgijskie.

Będą takie atrakcje, które najbardziej lubią rodziny i dzieci, czyli trampoliny, bańki mydlane. Będą też występy artystyczne, będzie koncert Piosenkowej Krowy i spektakl Dziwne Zwierzęta.

mówi Radek Tomasik z Ferment Kolektiv. Kiedyś na tym obszarze mieściły się koszary 15. Pułku Ułanów Poznańskich, oraz parking MTP. Teraz są tam zabytkowe, pokoszarowe zabytki i magazyny targowe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mówią zagraniczni studenci. POSŁUCHAJ:
Kibice przed meczem Polska-Szwecja

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE