Koronawirus: MPK dokładniej myje pojazdy i wietrzy je NA KAŻDYM PRZYSTANKU!

2020-03-04 10:21
Tramwaj Poznań
Autor: MPK Poznań Tramwaj Poznań

Miejski przewoźnik podkreśla, że bezpieczeństwo pasażerów jest dla niego priorytetem. Dlatego wprowadził szereg czynności, które mają zapobiegać zarażeniu się koronawirusem.

Koronawirus dotarł do Polski. W szpitalu w Zielonej Górze przebywa pacjent, który wrócił z Niemiec. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że pacjent czuje się dobrze, a jego stan jest stabilny. Służby nie podają jego wieku, ale wszystko wskazuje na to, że nie jest seniorem. Tymczasem w Poznaniu władze robią wszystko, by uspokoić mieszkańców. I tak poznańskie MPK wprowadziło szereg czynności, które mają zapobiegać zarażeniu się koronawirusem. W jaki sposób?

Podstawowe informacje na temat koronawirusa i zapobiegania zakażeniu pojawiły się w pojazdach MPK na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia. Filmy, a w przyszłości również plakaty, mają uświadomić pasażerom jak można ograniczyć zagrożenie oraz jak postępować w razie wystąpienia objawów.

Informujemy również, że na każdym przystanku, na którym odbywa się wymiana pasażerów, będą otwierane wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie jak najbardziej przewietrzyć pojazd

informuje Agnieszka Smogulecka z poznańskiego MPK.

Miejski przewoźnik przypomina też, że codziennie myte są (z użyciem środka dezynfekującego) poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

Koronawirus. Dzieci uczą jak myć ręce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE