Poznań Motor Show 2020 NIE ODBĘDZIE SIĘ w planowanym terminie! Przez koronawirusa!

2020-03-03 19:17
zdjęcie ilustracyjne
Autor: Photo by Nirmal Rajendharkumar on Unsplash zdjęcie ilustracyjne

Organizatorzy największej imprezy motoryzacyjnej w naszym kraju poinformowali o zmienionej dacie wydarzenia. Wszystko związane jest z sytuacją na światowych rynkach.

Poznań Motor Show to największa impreza motoryzacyjna w Polsce. Co roku można zobaczyć tam tysiące aut. Wiele marek po raz pierwszy w naszym kraju prezentuje najnowsze modele. Impreza miała odbyć się pod koniec marca (26-29 marca). Jednak organizatorzy postanowili zmienić termin wydarzenia. Do naszej redakcji dotarło oświadczenie w tej sprawie. Przekazujemy Wam je w całości.

Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku.


Z najwyższą uwagą śledzimy również komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) oraz instytucje rządowe. Monitorujemy także sytuację na rynku spotkań na świecie. Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów. Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem.


Włożyliśmy bardzo dużo pracy i energii w organizację wydarzenia na najwyższym poziomie i zrobimy wszystko, aby targi w terminie czerwcowym spełniły oczekiwania przedstawicieli branży oraz fanów motoryzacji. Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem i akceptacją.

Informuje rzecznik prasowy Poznań Motor Show, Mateusz Fąfara. Wszystkie bilety na wydarzenie oczywiście zachowują ważność.

To nie pierwszy przypadek zmian w programie ogromnej imprezy w obawie przed koronawirusem. Przypomnijmy, w obawie przed epidemią wojewoda śląski podjął decyzję, że Intel Extreme Masters, czyli jedno z największych wydarzeń gameingowych w naszym kraju może się odbyć, ale bez udziału publiczności.

Co politycy wiedzą o koronawirusie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE