Autor: PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI Kontuzja Igi Świątek! Polka poddała mecz na turnieju WTA w Rzymie. Co się stało?

2023-05-18 9:28

Kontuzja Igi Świątek. Polska tenisistka skreczowała w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Tenisistka zeszła z korru przy stanie 2:2 w trzecim secie meczu z Jeleną Rybakiną. Co się stało?

Kontuzja Igi Świątek

Iga Świątek bardzo dobrze radziła sobie na turnieju WTA w Rzymie. Polka w środowy wieczór mierzyła się w ćwierćfinale z Jeleną Rybakiną. Pierwszego seta wygrała 6:2, a w drugim uległa 6:7 (3-7).

Po drugim secie Świątek poprosiła o przerwę medyczną i na kort wróciła z zabandażowanym udem. Początkowo wydawało się, że wszystko jest w porządku, ale po kilkunastu minutach trzeciego seta zdecydowała się zrezygnować. Na tablicy wyników było 2:2 i Polka miała wszystko w swoich rękach, aby awansować do półfinału.

WTA Rzym. Świątek odpadła z turnieju

Świątek zaczęła mecz ćwierćfinałowy doskonale, bo od wygrania czterech pierwszych gemów. Wysokie prowadzenie nie oddawało jednak przebiegu meczu. Gemy były bowiem wyrównane i kończyły się rywalizacją na przewagi. W kluczowych momentach Polka nie myliła się, a rywalka popełniała błędy.

Na początku meczu doszło też do nietypowej sytuacji. Sędzia przerwał spotkanie z powodu dzwoniącego telefonu, który jak się okazało należał do... Świątek. Zawodniczka po małym zamieszaniu zlokalizowała urządzenie w torbie i przekazała je siedzącemu na trybunach sztabowi.

Drugi set był festiwalem zmarnowanych szans Świątek. Zaczęła go od przełamania Rybakiny, później miała też break pointa na 5:2. Kazaszka wyszła jednak z opresji, a następnie odrobiła przełamanie. W kolejnych gemach Świątek miała jeszcze cztery break pointy, ale nie wykorzystała żadnego i potrzebny był tie-break.

W nim wyrównana walka trwała do stanu 3-3. Później Rybakina zdobyła cztery punkty z rzędu i wyrównała stan meczu. To właśnie w trakcie tie-breaka Świątek prawdopodobnie doznała urazu.

To było czwarte spotkanie tych tenisistek i trzecia w tym roku porażka podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego. Poprzednie miały miejsce w 1/8 finału Australian Open i w półfinale w Indian Wells.

Świątek wystąpi na Roland Garros?

Z jaką kontuzją zmaga się Iga Świątek? Dopiero w czwartek rano pojawiły się pierwsze informacje na temat stanu jej zdrowia. Oficjalny profil organizacji WTA przekazał, że Polka ma problem z prawą nogą.

W czwartkowy poranek głos zabrała także sama zainteresowana. - Trwa diagnostyka tego, co się wydarzyło. Więcej informacji przekaże w kolejnych dniach - napisała na twitterze Iga Świątek.

Tak więc nie wiemy czy jej kontuzja jest poważna. Kibice mogą sobie zadawać czy Świątek wystąpi na Roland Garros. Turniej rozpoczyna się 28 maja, a Polka będzie bronić tam tytułu.