Kolejowa obwodnica Poznania coraz bliżej! Zarząd Województwa przekazał Poznaniowi ponad 6 milionów złotych!

2022-06-06 15:00
Pieniądze
Autor: GettyImages Rzecznik rządu o tarczy antyinflacyjnej

Zarząd Województwa przekazał Poznaniowi ponad 6 milionów złotych na dokumentację projektową budowy zintegrowanych ​węzłów przesiadkowych.

Ponad 6 milionów złotych przekazał Miastu Poznań.​ Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Pieniądze mają zostać przeznaczone na dokumentację projektową budowy ośmiu zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które będą znajdować się wzdłuż północnej kolejowej obwodnicy Poznania. Dzisiaj jeździ tam tylko kolej towarowa, ale w przyszłości skorzystają z niej również pasażerowie.

Ważne, by te powstające przystanki miały parkingi przesiadkowe i infrastrukturę, która sprawi, że korzystanie z tych przystanków będzie ułatwieniem dla mieszkańców

mówi Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski widzi też inne plus tej inwestycji.

To jest duża rzecz z perspektywy mieszkańców Franowa, Szczepankowa, Zielińca, czy Naramowic. Niewątpliwie, jest to bardzo cenna rzecz.

Poznań zaprojektuje 5 z 8 planowanych węzłów przesiadkowych. Pozostałymi zajmą się gminy Suchy Las, Czerwonak oraz Swarzędz.

Przysiega żołnierzy 12 WBOT w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE