Kierowco, nie zostawiaj swojego dziecka ani czworonoga w samochodzie w upalne dni!

2021-06-11 20:00 Wojciech Łuczak
Upał
Autor: geralt/Pixabay/cc0 W upalne dni warto unikać słońca i dbać o nawodnienie

Zbliża się lato, a z nim nadejdą upały. W upalne dni nie zostawiajmy swoich dzieci oraz czworonogów w samochodach!

Pomimo apeli wciąż zdarzają się takie przypadki, a zostawienie w samochodzie swoich pociech, nawet na chwilę, może być bardzo niebezpieczne. Temperatura w pojeździe w upalny dzień może przekraczać nawet 50 stopni.

Nawet kilka czy kilkanaście minut w tak nagrzanym aucie dla dziecka czy dla naszego czworonożnego przyjaciela może być zabójcze, jak pokazywały też przykłady z lat ubiegłych. Za narażenie życia i zdrowia naszego dziecka możemy narazić się na odpowiedzialność karną.

Mówi Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji. Gdy widzimy, że dziecko bądź czworonóg siedzą same w zaparkowanym aucie w upalny dzień, przede wszystkim powinniśmy zadbać o ich zdrowie. Możemy nawet wybić szybę w pojeździe.

Osobie, która interweniuje w taki sposób, nie grożą żadne konsekwencje, ponieważ działa w stanie wyższej konieczności. Tutaj ratowanie życia i zdrowia jest zdecydowanie ważniejsze niż ewentualna szkoda w postaci stłuczonej szyby.

Za narażenie swojego dziecka bądź zwierzęcia grozi mandat karny, a w niektórych przypadkach sprawa może być nawet skierowana do sądu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE