Ulica Słowackiego w Poznaniu

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA Ulica Słowackiego w Poznaniu

Uczniowie z Jeżyc projektują ulicę: "Więcej zieleni, kiss&ride i...fontanna"

2022-03-24 13:39

Uczniowie jednej z poznańskich podstawówek pomagają w projektowaniu ulicy Słowackiego! Na przyszły rok zaplanowano remont jednego z jej fragmentów.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 na poznańskich Jeżycach pomagają w projektowaniu ulicy Słowackiego! Remont fragmentu od ulicy Kraszewskiego do Wawrzyniaka zaplanowano na przyszły rok, a urzędnicy już teraz zbierają pomysły i są otwarci na głosy osób, które najczęściej korzystają z tej okolicy.

Jest to ulica, na której znajdują się zaledwie dwie kamienice mieszkalne. Jest to okolica pozbawiona mieszkańców, ale oprócz szkoły znajduje się tam też przedszkole. Można zatem powiedzieć, że dzieci to główni użytkownicy tej ulicy

mówi Helena Zadumińska z Rady Osiedla Jeżyce. Uczniowie swoje propozycje przedstawili podczas specjalnych warsztatów organizowanych między innymi przez Zarząd Dróg Miejskich i Miejskiego Inżyniera Ruchu. Rozwiązań jest sporo.

Od takich bardzo ostrożnych, polegających na zwiększeniu ilości zieleni, powstaniu strefy kiss&ride przed szkołą, aż do karuzeli na środku ulicy lub fontanny przed wejściem do szkoły.

A na końcowy efekt przyjdzie nam jeszcze poczekać. Rada Osiedla Jeżyce chce wyremontować ulicę z własnych pieniędzy. Budżet na tę inwestycje zostanie rozpisany najwcześniej w wakacje.

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE