pizza

i

Autor: Materiały prasowe

Gastronomia

Jedyna taka propozycja od Pizza Hut. W Hongkongu serwują pizzę z wężowym mięsem

Pizza Hut oferuje wyjątkową pozycję w swoim menu. Mowa o pizzy z wężem. Takie rzeczy tylko w Hongkongu. Sieć nawiązała współpracę z restauracją serwującą węże, której korzenie sięgają końca XIX wieku. Jaki efekt otrzymano?

Według informacji CNN, na pizzy znajduje się m.in. mięso węża, czarne grzyby i suszona szynka chińska. Są to wszystkie niezbędne składniki gulaszu z węża.

Pizza z wężem. Nowość od Pizza Hut

Gulasz z węża to bardzo popularna potrawa m.in. w Hongkongu i południowych Chinach. Spożywa się go szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Według powiedzenia w lokalnym dialekcie kantońskim najlepszym momentem na zjedzenie węża jest okres "kiedy zaczyna wiać jesienny wiatr". Wielu wierzy, że mięso węża ma właściwości lecznicze, poprawiające stan skóry i rozgrzewające organizm - relacjonuje serwis Businessinsider.

Mięso węża, czarne grzyby i suszona szynka chińska. Będzie hit?

- W połączeniu z serem i pokrojonym w kostkę kurczakiem mięso węża staje się bogatsze w smaku – stwierdziła Pizza Hut w oświadczeniu, czytamy w serwisie. Dodajmy też, że chcąc opracować jak najlepszy przepis, sieć nawiązała współpracę z Ser Wong Fun – restauracją z wężami w środkowym Hongkongu, której korzenie sięgają 1895 roku!

Jak smakuje pizza z wężem?

Pizza Hut poinformowała także, że zgodnie z tradycyjną chińską medycyną, mięso z węża jest bardzo zdrowe. Poprawia kondycję skóry i rozgrzewa organizm.

Dziennikarze CNN, którzy mieli okazję spróbować pizzy, twierdzą, że tekstura węża przypomina suszonego kurczaka. Cytowana przez CNN pochodząca z Hongkongu Rachel Wong twierdzi, że wąż "konsystencją przypomina trochę kurczaka, smakuje jak ryby i inne owoce morza". Jak dodaje, uwielbia spożywać zupę z węża jako wysokobiałkowy posiłek zimą - relacjonuje Businessinsider.

Pizza dostępna jest tylko do 22 listopada.

Martwe węże zakopane w worku pod Poznaniem