Poznań: Stawki za wywóz śmieci będą uzależnione od zużycia wody? Takie są plany!

2021-03-16 20:00
Pojemniki na śmieci
Autor: fot. GOAP/mat.pras. Pojemniki na śmieci

Miasto rozważa nowe rozwiązania w związku z przyszłorocznym opuszczeniem GOAPu. Obecnie opłata za śmieci jest w mieście uzależniona od liczby osób w gospodarstwie domowym. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Obecnie koszt wywozu śmieci zależy od liczby osób, zamieszkujących lokal. W efekcie dosyć często dochodzi do jej zaniżania. Problem dotyczy szczególnie mieszkań w blokach i kamienicach. To właśnie tam nowy system miałby zacząć działać w pierwszej kolejności.

Sposób naliczania takiej opłaty byłby uzależniony od średniego zużycia wody wciągu ostatnich sześciu kolejnych miesięcy. Stawka za odpady byłaby w tym przypadku uzależniona od metra sześciennego zużytej wody. Przyjmuje się, że średnio jedna osoba zużywa około trzech metrów sześciennych wody.

Mówi Katarzyna Kruszka-Pytlik z Urzędu Miasta. Woda bezpowrotnie zużyta, czyli na przykład taka, którą podlewamy ogródki, nie byłaby brana pod uwagę przy naliczaniu opłat za wywóz odpadów. Przypomnijmy, że od 2022 roku Poznań nie będzie należał do Związku Międzygminnego GOAP i samodzielnie będzie podejmował decyzje związane z gospodarką odpadami.

Raport z Anteny 16.03

QUIZ. Czy znasz sławne powiedzenia polskich POLITYKÓW? Te zdania przeszły do historii. 8/10 to MUS!

Pytanie 1 z 10
"Sorry, taki mamy klimat"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE