Tramwaj 10

i

Autor: Poznańskie Inwestycje Miejskie

II etap tramwaju na Naramowice: Najprawdopodobniej wyciętych zostanie ponad 1400 drzew!

2022-11-24 15:16

Najprawdopodobniej wytną ponad 1400 drzew! To wszystko w ramach budowy II etapu tramwaju na Naramowice. Obecnie Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowują dokumentacje przedprojektową. Nie wiadomo kiedy inwestycja powstanie. Zależy to od możliwości finansowych miasta.

W ramach II etapu budowy tramwaju na Naramowice, najprawdopodobniej wyciętych zostanie ponad 1400 drzew! Nowe torowisko przewidziane jest na odcinku między pętlą Wilczak a skrzyżowaniem ulic: Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego. Zmieniony zostanie też przebieg torowiska w ciągu ul. Wolnica i Małe Garbary. Trasa będzie liczyła ponad 3 km.

- Realizacja tego zadania będzie wiązała się z koniecznością usunięcia drzew kolidujących z inwestycją. Wynika to między innymi z konieczności wzmocnienia skarpy w ciągu ulicy Szelągowskiej, poprzez budowę muru oporowego. Tam, gdzie to możliwe, drzewa zostaną

mówi nam Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich. I dodaje, że podczas tworzenia projektu budowlanego, jeszcze raz przeanalizowane zostaną różne rozwiązania. Tak, aby zachować jak największą liczbę drzew.

- Oczywiście też przewidziane są nasadzenia zastępcze - 1, 2, 3 drzewa za jedno

Obecnie PIM przygotowuje dokumentacje przedprojektową dla II etapu tramwaju na Naramowice. Nie wiadomo kiedy inwestycja powstanie. Zależy to od możliwości finansowych miasta.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Gdzie rozgrywa się akcja filmu "Love Actually"?
Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ