hulajnoga

i

Autor: pixabay.com

Sprawy miasta

Hulajnoga przeszkodziła w dojeździe do pacjenta na Ratajach. Internauci podzieleni

Na jednej z miejskich grup pojawił się apel, a zarazem krytyka zachowania, które miało miejsce na Ratajach, na osiedlu Armii Krajowej w Poznaniu. Hulajnoga elektryczna zaparkowana na chodniku miała utrudniać dojazd karetki Pogotowia Ratunkowego do chorego pacjenta. Przez co ratownicy musieli pokonać większą drogę piechotą. Internauci jednak zwracają uwagę, że hulajnogę można było przestawić.

Hulajnoga elektryczna blokowała dojazd karetce w Poznaniu?

O sprawie poinformował portal codziennypoznan.pl, który powoływał się na wpis mieszkanki Rataj w grupie na Facebooku. Do zdarzenia doszło na osiedlu Armii Krajowej w Poznaniu. Hulajnoga elektryczna miała stać na chodniku pod wejściem do klatki schodowej, tym samym blokować dojazd karetki do niego.

Oburzona mieszkanka Rataj

Witam mam pytanie czy mozna coś zrobić z tymi hulajnogami to jest os AK 63 do 69 czekałam na karetkę pogotowia i niestety nie była w stanie podjechać pod klatkę i chorego w tym deszczu trzeba było wiez na koniec bloku - pisownia oryginalna autorki wpisu na grupie na Facebooku.

Czy można było przestawić hulajnogę?

Niektórzy internauci zaznaczają, że przecież hulajnogę można było przestawić tak, by nie torowała przejazdu, nie jest w końcu to ciężkie urządzenie. Popierający internautkę zaznaczali jednak, że hulajnogi posiadają blokady i systemy alarmowe uniemożliwiające przestawienie sprzętu.