Zmiany na Głogowskiej

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich Zmiany na Głogowskiej

Głogowska zostanie zwężona do jednego pasa? Jest 7 wariantów zmian! [SZCZEGÓŁY]

2020-02-21 13:20

Miasto od dłuższego czasu myśli o zmianach na ulicy Głogowskiej. Teraz drogowcy zaprezentowali propozycje zmian, które w niedługim czasie mogą zostać wprowadzone w życie. Co mogłoby się zmienić?

Urzędnicy i drogowcy z Poznania od dłuższego czasu podkreślają, że ulica Głogowska jest jedną z najniebezpieczniejszych w Poznaniu. Jest tam dużo skrzyżowań, przejść dla pieszych, dwa pasy dla samochodów i torowisko tramwajowe. Często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji. Było też kilka przypadków śmiertelnego potrącenia pieszego przez samochód. Doraźnym rozwiązaniem jest działająca tam sygnalizacja świetlna przez całą dobę. To jednak nie docelowe rozwiązanie.

Urzędnicy chcą, by Głogowska była bezpieczniejsza. I tak łącznie powstało siedem możliwych wariantów, w których uwzględniono ruch pojazdów komunikacji miejskiej, natężenie ruchu samochodów, uwarunkowania przestrzenne (budynki, wjazdy, torowiska).

Analizy dotyczące ul. Głogowskiej prowadzone były od kwietnia ubiegłego roku. Mierzone były przepływy samochodów, pieszych, rowerzystów, pojazdów komunikacji miejskiej. Badania były prowadzone w różne dni tygodnia, o różnych porach, w tym także podczas odbywających się imprez targowych

informuje Zarząd Dróg Miejskich. Na podstawie analiz zostanie przygotowany projekt zmian na Głogowskiej. Inwestycja ma zostać podzielona na etapy.

Wykonawca analiz rekomenduje utrzymanie dwóch pasów ruchu na odcinku od mostu Dworcowego po park Wilsona. Na kolejnej części ul. Głogowskiej (od parku po okolice ul. Stablewskiego) możliwe jest wydzielenie jednego normatywnego pasa jezdni – co nie wpłynie znacząco na przepustowość. Zmiany mogą zostać także wprowadzone w rejonie skrzyżowania z ul. Sielską. Dla jadących od strony Górczyna w stronę mostu Dworcowego – wygrodzenie jednego z pasów nie wpłynie na przepustowość.

Póki co nie wiadomo, kiedy zmiany mogłyby zostać wprowadzone w życie. Teraz wyniki analiz będą analizować urzędnicy, drogowcy, a także policjanci.

Policjant na piechotę złapał motorowerzystę