Ksiądz

i

Autor: Freepik

Świat

Ghana. 63-letni duchowny poślubił 12-letnią dziewczynkę. Mieszkańcy potępiają związek

2024-04-02 7:19

Nuumo Borketey Laweh XXXIII, 63-letni duchowny z Ghany poślubił 12-letnią dziewczynkę, choć minimalny wiek zawarcia małżeństwa w Ghanie to 18 lat - poinformował w poniedziałek portal Ghanaweb.

Mężczyzna jest najwyższym kapłanem w dystrykcie Nungua w południowo-wschodniej Ghanie i nosi tytuł Gborbu Wulomo. Pochodząca z tego samego regionu 12-letnia Naa Okromo rytuały ślubne rozpoczęła dużo wcześniej, gdy miała 6 lat. W sobotę, gdy zawarto związek, przyjęła imię Naa Ayemoede.

Ceremonię zarejestrowała i upubliczniła w mediach społecznościowych telewizja Ablade

Na nagraniu słychać, jak kobiety uczestniczące w ceremonii doradzały dziewczynce, aby nosiła atrakcyjne ubrania dla swojego męża i by była gotowa do bycia żoną i używała perfum, aby zwiększyć swoją atrakcyjność seksualną.

Wielu Ghańczyków potępiło związek, żądając od władz jego unieważnienia i przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie.

W odpowiedzi tradycyjna rada Nungua stanęła w jego obronie, mówiąc, że jest on zakorzeniony w tradycji, a krytycy wykazują się ignorancją. Rzecznik, wyjaśniając stanowisko rady, przywoływał małżeństwo Marii i Józefa, mówiąc: jeśli chcecie zabronić naszej tradycji, powinniście zabronić chrześcijaństwa.

Oto najgorsze zdjęcia ślubne jakie kiedykolwiek widziałeś! Sprawdź!

Izabela Trojanowska czeka na ślub córki i marzy o wnukach